Ćwiczenie może sprawić, że będziesz szczęśliwy

Udostępnij:

Czujesz się niespokojny, zestresowany? Nie zwijaj się w kącie, tylko wstań i ćwicz. Trening na pewno sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy, pełen energii i spokojniejszy.

Wykazano, że ćwiczenia stymulują wzrost mózgowych naczyń krwionośnych, poprawiają komunikację między synapsami, poprawiają nastrój i działają jak naturalny antydepresant, wspomagają pamięć i uczenie się oraz zwiększają gęstość mózgu. Tak, ćwiczenia mogą sprawić, że będziesz szczęśliwy.

Naukowcy przeprowadzili testy na ochotnikach, którzy byli przyzwyczajeni do ćwiczeń przez sześć dni w tygodniu. Po pominięciu dwóch treningów, wszyscy doświadczyli jednego lub więcej z różnych wahań nastroju, w tym depresji, niepokoju, dezorientacji i ospałości.

Trening może aktywować obwody przyjemności w mózgu poprzez wyzwalanie substancji chemicznych, takich jak endorfiny czy dopamina, co prowadzi do poziomu odprężenia. Badania sugerują, że z wiekiem nasze zapasy dopaminy, substancji chemicznej w mózgu, która odgrywa rolę w odczuwaniu szczęścia, wyczerpują się. Dlatego właśnie musimy nieustannie poszukiwać doświadczeń, które wyzwalają dopaminę. Najlepszym sposobem na to są ćwiczenia fizyczne.

Ćwiczenia odgrywają również dużą rolę w zmniejszaniu problemów związanych ze stresem. Podnosząc tętno i wyzwalając hormony, ćwiczenia wywołują niski poziom stresu. Umiejętność radzenia sobie z tym stresem lepiej przygotowuje Cię do radzenia sobie z innymi stresującymi sytuacjami, które mogą pojawić się w życiu.

Wykazano również, że regularne pozostawanie aktywnym i wykonywanie ćwiczeń poprawia również sen.

Podczas gdy pojedyncza sesja ćwiczeń może mieć pozytywny wpływ na nastrój, są szanse, że zaczniesz odczuwać prawdziwy wpływ, gdy ustalisz spójny i regularny harmonogram ćwiczeń. Więc pobyt kurs i cieszyć się podróżą.

Aby rozpocząć z najlepszych diety i szkolenia wyborów dla Twojego fitness lub utraty wagi planu, zarejestruj się dzisiaj i porozmawiać z naszymi ekspertami.

Tags: aktywnośćdopaminaendorfinasexercisehappinessimprove senstay activeworkout

0 Komentarze

Warte uwagi

Zumba Dance: Plusy i minusy, których możesz...

Zumba to najnowszy dodatek do fitnessu i tańca; jest to aerobowy program taneczny inspirowany kilkoma formami tańca w stylu latynoskim i amerykańskim, takimi jak hip-hop i salsa. Obecnie istnieje...

Sekcje portalu