4 zmiany, które wprowadziliśmy w sposobie spożywania mięsa

Udostępnij:

24 października jest Dzień Żywności, dzień, w którym postanawiamy wprowadzić zmiany w naszej diecie i podjąć działania w celu rozwiązania problemów związanych z żywnością w naszych społecznościach na poziomie lokalnym, stanowym i krajowym. W tym roku tematem Dnia Żywności jest "W kierunku bardziej ekologicznej diety", a ja napisałam ten post jako część Food Day Blogger Takeover.

Jemy mięso. W rzeczywistości, jemy mięso przez większość dni w tygodniu. Bez względu na to, jak dużo mówię o Bezmięsnym Poniedziałku, nie jest to ulubiony dzień tygodnia mojej rodziny. Delikatnie mówiąc. Kiedy podaję posiłek, widzę, jak wszyscy grzebią wokół swojego talerza w poszukiwaniu mięsa, chociaż wiedzą, że go tam nie ma.

Jednak od wielu lat zmagam się z etycznymi kwestiami związanymi z jedzeniem mięsa. Często żartowałam, że zostałabym wegetarianką, gdyby nie bekon. Ale prawda jest taka, że ja też lubię mięso. Nie tak bardzo jak mój mąż, dla którego wyobrażeniem nieba jest półmisek panierowanych kotletów. Albo mój szóstoklasista, który pochłania mięso ze swojego talerza przed wszystkim innym. Ale ja uwielbiam dobry stek, tłustą kanapkę z indyka z roztopionym szwajcarskim i pikantną wieprzowinę z BBQ.

Kilka lat temu podjąłem więc kilka kroków, które, jak miałem nadzieję, pozwolą nam stać się bardziej etycznymi zjadaczami mięsa. Oto jak:

1. Kupowanie organicznego lub lokalnego mięsa:

Zacząłem kupować wołowinę karmioną trawą luzem od lokalnego rolnika. Potem zacząłem dostawać moje kurczaka i wieprzowinę z małych, lokalnych gospodarstw też. Kiedy w zeszłym roku zaczęłam współpracować z Applegate jako członek grupy doradczej zwanej Sandwich Board, dowiedziałam się wiele o rolnictwie ekologicznym, zwierzętach hodowanych na pastwiskach i kwestiach zrównoważonego rozwoju. Z każdą nową rzeczą, której się uczę, czuję się coraz pewniej, że warto kupować mięso ekologiczne, lokalne lub pozyskiwane w sposób humanitarny.

2. Planowanie bezmięsnych posiłków:

Bezmięsny poniedziałek nie zawsze jest u nas hitem - czasami, gdy jest rozmrożona pieczeń, którą trzeba zjeść, bezmięsny poniedziałek jest odkładany na później. Ale kiedy planuję posiłki na cały tydzień, staram się, aby przynajmniej kilka kolacji było bez mięsa. Obecnie wydajemy więcej pieniędzy na mięso, które kupujemy (ponieważ lokalne i organiczne opcje są droższe niż to, co jest na wyprzedaży w sklepie spożywczym), więc cięcie kosztów za pomocą bezmięsnych posiłków ma również sens finansowy.

3. Używanie roślinnych źródeł białka:

Staram się bardziej włączać więcej fasoli, soczewicy, orzechów i innych roślinnych źródeł białka do naszych posiłków, nawet jeśli jemy mięso, np. robiąc burritos i tacos z połową mięsa i połową fasoli. Planuję też spróbować jednego z tych "Blend Burgerów", mieszanki pokrojonych w kostkę grzybów i mielonej wołowiny. Czuję, że jest to miły kompromis między posiłkiem obfitującym w mięso a bezmięsnym.

4. Rozmawianie z dziećmi o byciu etycznym zjadaczem mięsa:

Każdy, kto ma dzieci, wie, że w końcu stają się one bardzo ciekawe - a czasem zafiksowane na punkcie tego, skąd pochodzi mięso. Mają też tendencję do zadawania trudnych pytań, które sprawiają, że dorośli się denerwują. Ale są to również ważne pytania, a uczciwie jest być szczerym. Dlatego rozmawiam z dziećmi o tym, jak i dlaczego kupujemy takie mięso, jakie kupujemy. 4 sposoby na to, jak być bardziej etycznym zjadaczem mięsa

Click To Tweet

Czy podjąłeś jakieś kroki, aby stać się bardziej etycznym zjadaczem mięsa? Chętnie o tym usłyszę!

Przeczytaj post, który napisałam w zeszłym roku z okazji Dnia Żywności: 12 sposobów na zdrowe jedzenie w szkole Twojego dziecka

Ten post jest częścią współpracy w ramach Dnia Żywności z następującymi blogerami:

Don't Panic Mom http://Dontpanicmom.com
Gluten to moja suka https://glutenismybitch.wordpress.com/
Naturalmente Mamá http://naturalmentemama.com/
Laughing Lemon Pie http://laughinglemonpie.com
Just the Right Byte www.jillcastle.com/blog
The Balanced Kitchen www.balancedkitchen.com/
teeny tiny foodie http://teenytinyfoodie.com
Wielozadaniowa Missus: http://www.themultitaskingmissus.com/
Colorado Moms http://www.coloradomoms.com
The Hanging Spoon www.thehangingspoon.com
Real Kids Eat Spinach www.realkidseatspinach.com
Fueling a Fit Fam fuelingafitfam.com
Produce For Kids www.produceforkids.com/blog
Real Mom Nutrition www.RealMomNutrition.com
Driftwood Gardens http://driftwood-gardens.com
Gotowanie z Siri http://www.cookingwithsiri.com/
Mommy & Love http://www.mommyandlove.com
Eating Well Diary http://eatingwelldiary.com
Su's Healthy Living http://sus-healthy-living.blogspot.com
Picky Diet http://www.pickydiet.com

0 Komentarze

Warte uwagi

Porady dotyczące zdrowego odżywiania po...

Nakłonienie dzieci do codziennego zdrowego odżywiania się może być nie lada wyzwaniem. Wymaga to motywacji, planowania i odrobiny kreatywności. Ale uczenie dzieci o jedzeniu i odżywianiu od...

Sekcje portalu