7 powodów, dla których warto zapisać się na aqua aerobik

Udostępnij:

Przejdź nad aerobikiem, aqua aerobik jest tutaj.

Aerobik wodny zyskuje coraz większą popularność w Indiach, ale niewiele wiadomo o tej formie ćwiczeń. Dlaczego warto ją wybrać zamiast tradycyjnego planu ćwiczeń opartego na siłowni?

Syd Hoffman, edukator w zakresie zdrowia i odnowy biologicznej oraz autor All-Day Energy: 100 Ways to Boost Your Energy...Now!, powiedział, że chodzenie po wodzie i aerobik wodny jest "o 75% łagodniejszy dla stawów". Zapewnia Ci pełnozakresowy trening cardio bez opóźnień w postaci bolesności mięśni.

Ale to nie jedyny powód, dla którego powinieneś spróbować aqua aerobiku. Przedstawiamy siedem powodów, dla których warto zapisać się na zajęcia.

    Zapewnia dodatkowy opór:Badania wykazały, że ruch w wodzie oferuje 12 do 14 procent więcej oporu niż w powietrzu, co oznacza, że mięśnie dostają lepszy trening w wodzie.Tonizuje górną połowę ciała:Ćwiczenia aerobowe w siłowni mają tendencję do skupiania się na mięśniach w dolnej połowie ciała. Ale naturalne, że masz dobrze wytonięte tyłek, uda i nogi Co z górną częścią ciała, choć? Ćwiczenia z wodą na poziomie górnej części klatki piersiowej będzie ton górnej części tułowia i ramion w sposób podobny do pływania.To działa przeciwko grawitacji i dodać siłę:W wodzie, grawitacja nie działa w ten sam sposób na ciało, jak to robi na lądzie. Na lądzie, grawitacja ciągnie mięśnie w jednym kierunku; w wodzie, grawitacja napotyka opór i działa na mięśnie z dwóch kierunków. To pomaga wzmocnić siłę i wytrzymałość.Pomaga spalić kalorie:To prawda! Osoba, która waży 75 kg może spalić 272 kalorii w ciągu jednej godziny podczas ćwiczeń w wodzie. Ćwiczenia w wodzie pomagają spalić o 30 procent więcej kalorii, niż gdybyś miał wykonać ten sam trening na lądzie. Ułatwia bycie elastycznym: Jeśli nie możesz być elastyczny, niezależnie od tego, ile razy brałeś udział w zajęciach jogi, spróbuj aqua aerobiku. Brak grawitacji ułatwia poruszanie stawami w pełnym zakresie ruchu w wodzie bez ich nadwyrężania. Jest delikatny dla stawów: Fakt, że wodny aerobik jest ćwiczeniem najdelikatniejszym dla stawów sprawia, że jest to najlepszy wybór dla osób z nadwagą, artretyzmem, problemami z kręgosłupem lub po udarze. Jest również zalecany dla osób z cukrzycą i chorobami serca. Osoba, która uważa, że ćwiczenia na lądzie są trudne, może znaleźć swoje ćwiczenie w basenie. Jest dla każdego: Jeśli myślałeś, że aqua aerobik jest idealny tylko dla osób chorych i starszych, pomyśl jeszcze raz. Sportowcy, którzy są w treningu i tych, którzy obawiają się kontuzji mogą również przyjąć ten trening z niewielkimi zmianami. Czy ktoś z Was lubi wodne sesje biegowe lub talerze?

Zyskaj formę z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: aerobik ćwiczenia aerobowe aqua aerobikss pływanieworkoutyoga

Warte uwagi

Mama, którą nie mogę być

W moich wysiłkach, aby przynieść zdrowsze przekąski do linii bocznej, nazwałam się TAKĄ mamą. Ale jest jedna mama, którą nie mogę być. To ta, która podczas gdy wszystkie dzieci po meczu...

Sekcje portalu