7 powodów, dla których warto zapisać się na aqua aerobik

Udostępnij:

Przejdź nad aerobikiem, aqua aerobik jest tutaj.

Aerobik wodny zyskuje coraz większą popularność w Indiach, ale niewiele wiadomo o tej formie ćwiczeń. Dlaczego warto ją wybrać zamiast tradycyjnego planu ćwiczeń opartego na siłowni?

Syd Hoffman, edukator w zakresie zdrowia i odnowy biologicznej oraz autor All-Day Energy: 100 Ways to Boost Your Energy...Now!, powiedział, że chodzenie po wodzie i aerobik wodny jest "o 75% łagodniejszy dla stawów". Zapewnia Ci pełnozakresowy trening cardio bez opóźnień w postaci bolesności mięśni.

Ale to nie jedyny powód, dla którego powinieneś spróbować aqua aerobiku. Przedstawiamy siedem powodów, dla których warto zapisać się na zajęcia.

    Zapewnia dodatkowy opór:Badania wykazały, że ruch w wodzie oferuje 12 do 14 procent więcej oporu niż w powietrzu, co oznacza, że mięśnie dostają lepszy trening w wodzie.Tonizuje górną połowę ciała:Ćwiczenia aerobowe w siłowni mają tendencję do skupiania się na mięśniach w dolnej połowie ciała. Ale naturalne, że masz dobrze wytonięte tyłek, uda i nogi Co z górną częścią ciała, choć? Ćwiczenia z wodą na poziomie górnej części klatki piersiowej będzie ton górnej części tułowia i ramion w sposób podobny do pływania.To działa przeciwko grawitacji i dodać siłę:W wodzie, grawitacja nie działa w ten sam sposób na ciało, jak to robi na lądzie. Na lądzie, grawitacja ciągnie mięśnie w jednym kierunku; w wodzie, grawitacja napotyka opór i działa na mięśnie z dwóch kierunków. To pomaga wzmocnić siłę i wytrzymałość.Pomaga spalić kalorie:To prawda! Osoba, która waży 75 kg może spalić 272 kalorii w ciągu jednej godziny podczas ćwiczeń w wodzie. Ćwiczenia w wodzie pomagają spalić o 30 procent więcej kalorii, niż gdybyś miał wykonać ten sam trening na lądzie. Ułatwia bycie elastycznym: Jeśli nie możesz być elastyczny, niezależnie od tego, ile razy brałeś udział w zajęciach jogi, spróbuj aqua aerobiku. Brak grawitacji ułatwia poruszanie stawami w pełnym zakresie ruchu w wodzie bez ich nadwyrężania. Jest delikatny dla stawów: Fakt, że wodny aerobik jest ćwiczeniem najdelikatniejszym dla stawów sprawia, że jest to najlepszy wybór dla osób z nadwagą, artretyzmem, problemami z kręgosłupem lub po udarze. Jest również zalecany dla osób z cukrzycą i chorobami serca. Osoba, która uważa, że ćwiczenia na lądzie są trudne, może znaleźć swoje ćwiczenie w basenie. Jest dla każdego: Jeśli myślałeś, że aqua aerobik jest idealny tylko dla osób chorych i starszych, pomyśl jeszcze raz. Sportowcy, którzy są w treningu i tych, którzy obawiają się kontuzji mogą również przyjąć ten trening z niewielkimi zmianami. Czy ktoś z Was lubi wodne sesje biegowe lub talerze?

Zyskaj formę z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: aerobik ćwiczenia aerobowe aqua aerobikss pływanieworkoutyoga

Warte uwagi

Porady ekspertów, jak schudnąć i utrzymać...

"Podnieś rękę, jeśli uważasz, że wyglądasz grubo. Nie jesteś sama. Prawie każda kobieta, którą znam, tak myśli - nawet te, które codziennie ćwiczą, jedzą tylko sałatki i łososia...

Sekcje portalu