Czy zapominasz o tych celach?

Udostępnij:

Czasami, jako rodzice, tak bardzo koncentrujemy się na tym, co znajduje się na talerzach naszych dzieci, że tracimy z oczu najważniejsze cele długoterminowe. W tym wpisie gościnnym, zarejestrowany dietetyk i ekspert ds. żywienia dzieci Jill Castle dzieli się trzema ważnymi celami, na których powinniście się skupić teraz - zamiast stresować się tym, ile kęsów warzyw jedzą wasze dzieci! Jill będzie organizować bezpłatne warsztaty online "5 szczerych błędów, które sabotują jedzenie Twojego dziecka", 13 i 14 września; zdobądź miejsce tutaj.


Jill Castle, MS, RDN

Wychowanie zdrowych dzieci wykracza poza "prawidłowe odżywianie". Potrzeba o wiele więcej niż to. Te trzy cele są cegłą i zaprawą zdrowego odżywiania przez całe życie, a wszystkie one są ustalone w dzieciństwie:

Cel #1: Samoregulacja

Dlaczego to ważne:

Samoregulacja to zdolność do jedzenia w oparciu o wewnętrzne sygnały głodu, apetytu i zadowolenia. Wszystkie dzieci rodzą się z tą umiejętnością, ale to, jak karmisz swoje dziecko, może zakłócić lub podtrzymać tę naturalną intuicję.

Dzieci, które potrafią utrzymać samokontrolę w jedzeniu przez całe dzieciństwo, są w stanie rozwijać się zgodnie ze swoim potencjałem genetycznym, dobrze czują się z jedzeniem, dobrze zachowują się przy stole i być może są bardziej przedsiębiorcze, jeśli chodzi o nowe potrawy. Dzieci, które nie są dobre w samoregulacji, mogą wykazywać oznaki zbyt szybkiego lub zbyt wolnego wzrostu, mogą pożądać lub unikać pewnych pokarmów, jeść za mało lub za dużo.

Jak możesz pomóc:

Celem jest karmienie dziecka w sposób, który zachęca je do samoregulacji. Jest na to wiele sposobów, ale można zacząć od tego, aby posiłki i przekąski były zaplanowane o stałych porach w ciągu dnia, w stałym miejscu spożywania posiłków i podawania zbilansowanego menu z pożywnych produktów.

Cel 2: Zdrowa relacja z jedzeniem

Dlaczego to ważne:

Zdrowa relacja z jedzeniem oznacza, że dziecko lubi jeść, nie boi się jedzenia, uczy się, że wszystkie produkty mogą być częścią zdrowej diety i w końcu jest w stanie samodzielnie znaleźć równowagę żywieniową, która wspiera prawidłowy wzrost, rozwój i zdrowie w przyszłości.

Dzieci, które nie pielęgnują zdrowej relacji z jedzeniem, mogą mieć problemy z jedzeniem i z tym, jak się po nim czują. Zaburzenia odżywiania, zaburzenia jedzenia i/lub obsesyjne myśli i zachowania związane z jedzeniem częściowo wynikają z niezdrowej relacji z jedzeniem.

Jak możesz pomóc:

Celem jest pomoc dziecku w uczeniu się o jedzeniu w sposób nieoceniający, pozytywny, przy jednoczesnym rozwijaniu uważności na jedzenie i wybory żywieniowe. Jednym ze sposobów rozpoczęcia tego procesu jest złagodzenie etykietowania żywności jako "złej" lub "toksycznej". Etykiety te mogą dezorientować dzieci lub być sprzeczne z ich odczuciami (Jeśli lody smakują tak dobrze, dlaczego tata nazywa je złymi?), co utrudnia bycie ciekawym i akceptującym wszystkie pokarmy. Pamiętaj, że poznanie wszystkich rodzajów żywności i ich wpływu na życie Twojego dziecka wymaga czasu i doświadczenia.

Cel 3: Pozytywny obraz ciała

Dlaczego to ważne:

Pozytywny obraz ciała jest podstawą zdrowego odżywiania. Jeśli dziecko lubi swoje ciało, szanuje je i chce o nie dbać, jest bardziej prawdopodobne, że będzie wybierać jedzenie i zajęcia, które będą wspierać te cele, zwłaszcza, że rośnie i rozumie związek między jedzeniem a zdrowiem. Przeciwnie, negatywny obraz ciała może przyczynić się do problemów z wyborem żywności i jedzeniem, takich jak diety, zaburzenia odżywiania czy zaburzenia odżywiania.

Jak możesz pomóc:

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest upewnienie się, że sam to demonstrujesz. Oznacza to, że nie należy komentować własnej wagi, kształtu ciała czy rozmiaru. I żadnych tego typu uwag na temat innych. Ograniczenie kontaktu z mediami również pomaga. Media preferują "idealne" ciała i niechętnie patrzą na te niedoskonałe. Dzieci internalizują to, co słyszą i widzą, i uczą się, jak myśleć o własnym ciele, korzystając z najbardziej dostępnych im narzędzi nauczania: ciebie, swoich rówieśników i mediów.

Wykorzystaj te trzy cele, a pomożesz stworzyć podstawy samoregulacji i jedzenia bez poczucia winy, które mogą trwać całe życie!

Czy w kwestii żywienia swoich dzieci zapominasz o tych najważniejszych celach?

Click To Tweet

Jill Castle jest zarejestrowanym dietetykiem, ekspertem ds. żywienia dzieci i autorką. Jest twórczynią The Kids Healthy Weight Project, 5-modułowego kursu online o żywności, żywieniu i stylu życia dla rodziców dzieci w wieku 4-14 lat. Ona jest kicking off rejestracji z bezpłatnym warsztatem online o nazwie "5 Honest Mistakes that Sabotage your Child's Eating" na 13/14 września 2016; dostać miejsce tutaj.

0 Komentarze

Warte uwagi

Jak przetrenowanie niszczy cel ćwiczeń

Kardio rano, trening siłowy na zmianę, wieczorny jogging i jazda na rowerze w weekendy. Czy zbyt mocno forsujesz swoje ciało?Eksperci są zgodni co do tego, że same ćwiczenia nie pomogą Ci...

Sekcje portalu