Dzień jedzenia jak dietetyk

Udostępnij:

Kiedy poprosiliśmy Melanie, by robiła zdjęcia jej posiłków w ciągu dnia, otrzymaliśmy prawdziwy przykład zdrowego odżywiania się w drodze. W drodze dosłownie, kiedy Melanie była w trakcie pakowania i przeprowadzki, a zatem radziła sobie z tym, co miała pod ręką. Ranek był gorączkowy w jej starym domu, co, jak zobaczymy, wymagało czyszczenia lodówki. Wieczór przyniósł pierwszy pełny posiłek w nowym domu (nowa kuchnia!). Mel ma talent do prezentacji, więc jej posiłki wciąż wyglądają świetnie. Wszystkie mają też jeden motyw - używając tego, co masz pod ręką.

Twoje posiłki nie muszą być idealne, aby były doskonałe. Potrzebują tylko białka zwierzęcego, zdrowych węglowodanów i zdrowego tłuszczu. Zobacz przykłady Mel poniżej (i sprawdź poprzednie dni jej posiłków tutaj, tutaj i tutaj).

Śniadanie
breakfast.jpg Stek z wołowiny polany masłem, groszkiem cukrowym, paluszkami jicamy z hummusem do maczania

Śmiałem się, robiąc to zdjęcie, przewidując, co pomyślą ludzie. Kolacja… na śniadanie, ale hej, działa i było pyszne! Byłam w trakcie przenoszenia i sprzątania resztek lodówki, więc to, co jadłam na obiad poprzedniego wieczoru, stało się śniadaniem następnego ranka. Zjadłem kawałek steku (moje białko do posiłku), zrobiony jeszcze smaczniej z masłem roztopionym na wierzchu (tłuszcz), groszkiem cukrowym (węglowodan), paluszkami jicama (węglowodan) i moim ulubionym hummusem z pieczonej czerwonej papryki (węglowodany) zanurzenie. Szybko, wyważone, gotowe. Są takie dni!

Obiad

Tajskie Curry z Kurczakiem

Nie daj się zwieść ładniejszemu obrazowi, to też był lunch w strefie ruchu. Najlepsze było to, że wszystko, co musiałem zrobić, to włożyć to do piekarnika toster. Często robię to zbilansowane tajskie curry z kurczaka z naszej książki kucharskiej i przewodnika żywieniowego Weight & Wellness Way i zawsze podwajam przepis. W ten sposób mam dość curry na posiłek, a następnie zamrażam poszczególne porcje w szklanym naczyniu Tupperware i wkładam je do zamrażarki. W przeddzień pracowitych dni wyjmuję jedną na zewnątrz i podgrzewam na lunch. Są również idealne do zabrania do pracy prosto z zamrażarki i rozmrażania na biurku do pory obiadowej. Zapisz to w sekcji „wyczyść lodówkę” lub w tym przypadku zamrażarkę.

Dla ciekawskich białko to kurczak, węglowodany to warzywa (marchew, pędy bambusa, groszek śnieżny i kalafior), a tłuszczem jest mleko kokosowe.

Przekąska

Paluszki selera, posypane masłem orzechowym i suszonymi śliwkami oraz paluszkiem wołowym od krów karmionych trawą.

Ta przekąska zawiera wszystko, co prawie zawsze mam pod ręką. Seler jest przechowywany w lodówce tak długo, że łatwo jest po prostu wiedzieć, że można go przygotować do posiłków lub przekąsek. W przypadku przekąsek seler kojarzy mi się z masłem orzechowym, aw tym przypadku również z suszonymi śliwkami. Tam mam swoje węglowodany (seler i suszone śliwki) z moim tłuszczem (masłem orzechowym). Moje białko to paluszek wołowy (zawsze miej co najmniej dwa opakowania do łatwego podjadania). Uwielbiam śliwki, ponieważ udowodniono, że budują kości, ponieważ są bogate w przyjazne dla kości składniki odżywcze, takie jak miedź, witamina K i bor.

Obiad

Grillowany stek z trawy i szparagi zawinięte w szynkę prosciutto z małym pieczonym ziemniakiem na boku.

To był nasz pierwszy obiad w nowym domu! Kiedy jest lato, ciągle korzystamy z grilla, więc dla steków z karmienia trawą znowu było moje białko. Tak, więcej steków, czasami powtarzam białka i nie przeszkadza mi to, stek i szparagi gotowano błyskawicznie na grillu. Nauczyłem się zawijać szparagi w prosciutto (węglowodany i trochę białka z prosciutto) jakiś czas temu i nigdy nie oglądałem się za siebie. Prosciutto naprawdę podnosi je na jeszcze smaczniejszą stronę. Pieczony ziemniak był kolejnym łatwym węglowodanem, który posypałem masłem (nie pokazanym), moim tłuszczem do posiłku.

Przekąska przed snem

½ szklanki borówek polanych ¼ szklanki pełnotłustego mleka kokosowego z puszki, słodzone wanilią

Spokojnie, spokojnie i byłam gotowa do snu po ciężkim dniu przeprowadzki. Mieszam mleko kokosowe z odrobiną ekstraktu waniliowego, aby uzyskać dodatkową odrobinę słodyczy. Jagody były jagodami, które miałem pod ręką, ale każda z nich zadziała. Używam mleka kokosowego, ponieważ jestem wrażliwa na nabiał. Jeśli nie, możesz zamiast tego zdecydować się na 2 łyżki pełnotłustej, ciężkiej śmietany.

Nowicjuszom zawsze mówimy, że przekąska złożona z węglowodanów (w tym przypadku jagód) i tłuszczu (mleko kokosowe) to doskonały sposób na zrównoważenie poziomu cukru we krwi i spokojny sen. Czasami, gdy budzisz się w środku nocy, może to być spowodowane niskim poziomem cukru we krwi, a taka zdrowa przekąska przed snem pomaga zatrzymać ten cykl. Słodkie sny!

 

Warte uwagi

4 mity na temat mleka

W tym miesiącu współpracuję z programem Back-to-School Narodowej Kampanii na rzecz Życia Mlekiem. Zostałam wynagrodzona za napisanie tego posta, ale wszystkie opinie są (jak zawsze!) moje...

Sekcje portalu