Dlaczego powinieneś pić więcej wody

Udostępnij:

Nie jesteś pewien, czy powinieneś pić więcej wody i zastanawiasz się, czy to rzeczywiście pomoże Ci w poprawie ogólnego stanu zdrowia? Jesteś we właściwym miejscu. Jak powiedział kiedyś brytyjski poeta W. H. Auden:

"Tysiące żyło bez miłości, ani jeden bez wody".

W. H. Auden wiedział, o czym mówi. Bez wody ludzkie ciało nie jest w stanie przetrwać. Temperatura ciała staje się problemem, stawy zaczynają tracić smarowanie, a mięśnie zaczynają się łatwo męczyć.

Twoje ciało - każda pojedyncza komórka, tkanka i organ - potrzebuje wody, aby prawidłowo funkcjonować.

Jak dużo?

Dorosły mężczyzna potrzebuje około 3 litrów wody dziennie, podczas gdy kobiety powinny pić 2 litry wody.

Czy pijesz wystarczająco dużo?

Jeśli spożywasz wystarczającą ilość wody, mocz płynie swobodnie, jest jasny (bezbarwny do bladożółtego) i bez zapachu. Jeśli zaczyna przybierać żółtą barwę, jest to pierwszy znak wskazujący na mniejsze spożycie. Uczucie pragnienia oznacza, że jesteś już odwodniony; wypicie tylko jednej szklanki może nie pomóc.

Podajemy Ci sześć powodów, dla których warto zacząć pić więcej wody.

    Pomaga utrzymać równowagę płynów w organizmieOkoło 60-70 procent masy Twojego ciała to woda. Płyn ten bierze udział w wielu krytycznych zadaniach, w tym w krążeniu, trawieniu, wchłanianiu, transporcie, tworzeniu śliny i utrzymywaniu temperatury ciała.Utrzymuje nerki w dobrej kondycjiPłyny ustrojowe są tym, co utrzymuje komórki w ruchu, ponieważ transportują one produkty odpadowe do i z komórek. Główna toksyna, azot mocznikowy we krwi, jest rozpuszczalnym w wodzie odpadem, który nerki wydalają z moczem. Ale tylko wtedy, gdy pijesz wystarczającą ilość wody.Ułatwia poranny rytuałDuża ilość wody utrzymuje ruch w przewodzie pokarmowym i utrzymuje prawidłową pracę jelit. Jeśli nie pijesz wystarczająco dużo wody, jelito grube pobiera wodę ze stolca, aby utrzymać nawodnienie. Co dzieje się potem? Zaparcia.Może pomóc kontrolować kalorieOd lat woda jest używana przez osoby będące na diecie. Niezależnie od tego, czy zastępujesz nią napoje o wyższej kaloryczności, czy wypijasz szklankę przed posiłkiem, aby poczuć sytość (i w konsekwencji zjeść mniej), woda może wspomóc twoje wysiłki zmierzające do utraty wagi.Pomaga energetyzować mięśnieJeśli twoje komórki nie mają odpowiedniej równowagi płynów i elektrolitów, mają tendencję do kurczenia się i powodują zmęczenie mięśni. Ale naturalnie nie działają dobrze i wydajność cierpi.Pomaga skórze wyglądać najlepiejSkóra zawiera dużo wody i działa jako naturalna bariera, aby zapobiec nadmiernej utracie płynów. Picie dużej ilości wody zapewnia, że Twoja skóra pozostaje miękka i elastyczna. Ale uwaga: nadmierne nawodnienie nie działa jak suplement przeciwstarzeniowy!

Znaczenie śledzenia wody

Wydaje ci się, że spożywasz zalecaną ilość wody, ale większość ludzi ma tendencję do zaniżania jej ilości. Ważne jest, aby pić wodę wtedy, kiedy organizm najbardziej jej potrzebuje - po przebudzeniu, przed posiłkiem, nigdy w trakcie, ponieważ wpływa to na trawienie. Popijaj wodę w ciągu dnia, zamiast spożywać ją w ciągu kilku godzin.

Jak to zrobić?

Ustaw przypomnienia w swoim telefonie. Trzymaj osobne butelki dla każdego w domu i zadbaj o to, by ludzie przyzwyczaili się do noszenia ich przy sobie. Umieszczaj karteczki samoprzylepne i powiadomienia na lodówce, aby przypominać sobie i innym. Daj dzieciom w pracy lub podczas zabawy szklankę do ręki, aby wypiły wystarczającą ilość. W pracy zawsze miej butelkę pod ręką.

Pamiętaj o tym, że

    Jeśli dużo się pocisz, oddajesz więcej moczu lub masz częste wypróżnienia, możesz potrzebować uzupełnić wodę. Soki nie mogą być uważane za wodę, ponieważ zawierają cukier, a więc kalorie. Kawa i herbata odwadniają organizm i powodują utratę wody z organizmu. Dodaj dodatkową szklankę do każdej filiżanki, którą spożywasz.Uczyń swoją wodę bardziej interesującą, dodając sezonowe owoce i zioła. Kawałek arbuza, plasterek jabłka, trochę mięty... wody owocowe smakują świetnie i mają zero kalorii.
Tags: pić wodęimportance of tracking wodywoda może pomóc wysiłki utrata masy ciaławoda może pomóc kontrolować kalorii utrata masy ciała

0 Komentarze

Warte uwagi

Jak naprawdę wygląda dzienna dawka cukru dla...

Nie uważam, że cukier sam w sobie jest toksyczny czy trujący. Nie uważam, że powinniśmy całkowicie wyeliminować go z naszej diety. Ale faktem jest, że większość z nas spożywa za dużo...

Sekcje portalu