Dlaczego pozwalam moim dzieciom na śmieciowe jedzenie

Udostępnij:

Moje dzieci jadły Lucky Charms każdego ranka przez tydzień. No, nie do końca tydzień. Lucky Charms skończyły się trzeciego lub czwartego dnia, więc przerzuciły się na Honey Nut Cheerios i Frosted Mini-Wheats. Mój tata przynosi zapas tych płatków na nasze coroczne wakacje na plaży, ku uciesze swoich wnuków. W rzeczywistości, mój siedmiolatek odnosi się do domku na plaży, który wynajęliśmy jednego roku, jako "ten z Captain Crunch".

To mi nie przeszkadza.

Nie zrozumcie mnie źle. Dążę do diety bogatej w pełnowartościową żywność i nie kupuję Lucky Charms (oto płatki śniadaniowe, w które zaopatruję się zamiast nich: My 5 Favorite Boxed Cereals). Ale staram się nie być spięta, jeśli chodzi o takie rzeczy jak przyjęcia urodzinowe, słodycze w noc Halloween i jedzenie na wakacjach. Na wakacjach, moje dzieci nie śpią, biegają boso, jedzą słodkie płatki śniadaniowe, piją wodę sodową, kiedy wychodzimy na miasto, i zajadają się domowymi ciasteczkami babci po obiedzie i kolacji. (Jedzą też krewetki i brzoskwinie z gospodarstwa, arbuza i plastry chrupiącej, solonej kalarepy z ogrodu dziadka).

Ostatnio pisałam na blogu o mojej filozofii jedzenia na wakacjach dla magazynu Parents (przeczytaj cały wpis tutaj). Mimo że większość czytelników, którzy komentowali, stwierdziła, że są podobnie wyluzowani podczas wakacji, znaleźli się tacy, którzy nie zgodzili się z moim podejściem. Uważali, że traktowanie słodzonych płatków śniadaniowych jako wakacyjnego jedzenia podnosi je do rangi nagrody i że pozwalanie dzieciom na śmieciowe jedzenie na wakacjach może podważać zdrowe przesłania i nawyki w domu.

Jedna z kobiet powiedziała: "Zawsze zmagam się z postami takimi jak ten od Sally, ponieważ nigdy nie mogę zrozumieć, co ona myśli, że to osiąga".

Naprawdę uderzył mnie ten komentarz. Nie przeszkadzało mi, że ktoś się z nim nie zgadza. Uświadomił mi, że to dobra okazja, by zastanowić się głębiej nad tym, co ja mam nadzieję osiągnąć, kiedy pozwalam moim dzieciom na słodkie płatki śniadaniowe lub sodę - i co mam nadzieję osiągnąć, kiedy dzielę się tymi historiami z wami:

  • Mam nadzieję na dzieci, które nie będą dorastać martwiąc się, że są złe, ponieważ uważają, że śmieciowe jedzenie smakuje DOBRZE - i które rozumieją, dlaczego tak smakuje (zostało tak zaprojektowane!).
  • Mam nadzieję na dzieci, które rozumieją, że dobrze jest jeść śmieciowe jedzenie od czasu do czasu, które nie martwią się, że śmieciowe jedzenie je zatruje, ale które również rozumieją, że jest powód, dla którego jemy owsiankę o wiele częściej niż Lucky Charms, przekąszamy świeże owoce o wiele częściej niż słodycze i pijemy wodę i mleko o wiele częściej niż napoje gazowane.
  • Mam nadzieję na dzieci, które nie mają obsesji na punkcie śmieciowego jedzenia, które nie czują, że muszą chować słodycze w swoim pokoju lub objadać się chipsami w domach przyjaciół, ponieważ odmówiono im tych rzeczy.
  • Mam nadzieję, że czytelnicy bloga nie będą się wstydzić, że ich dziecko lubi smak Fruity Pebbles, Cheetosów czy Kool-Aid i nie będą się czuć jak źli rodzice lub nieudacznicy, bo pozwalają swoim dzieciom na te rzeczy od czasu do czasu.

Jak Ty radzisz sobie ze śmieciowym jedzeniem w życiu swojego dziecka?

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj:

  • Moje dziecko lubi śmieciowe jedzenie. I to jest w porządku.
  • Co robić, gdy dziecko czuje się pozbawione śmieciowego jedzenia?
  • Fajny czynnik śmieciowego jedzenia. Czy mama może konkurować?
Ten dietetyk pozwala swoim dzieciom na śmieciowe jedzenie. Oto dlaczego.

Click To Tweet

Zdjęcie autorstwa Jamey M. Photography, udostępnione dzięki uprzejmości Flickr Creative Commons.

0 Komentarze

Warte uwagi

7 sposobów na pozbycie się tego plateau utraty...

Uderzasz na siłownię regularnie i jesz zdrowo, ale podczas gdy wcześniej upuszczałeś te kilogramy, teraz wydaje się, że trafiłeś na blokadę na drodze do utraty wagi. Cokolwiek zrobisz...

Sekcje portalu