Jak zbudować zdrową sałatkę

Udostępnij:

Mam coś do gigantycznych zielonych sałat. Zwłaszcza na lunch. Dla mnie to idealny posiłek w ciągu dnia, ponieważ wypełnia mnie i dodaje mi energii, ale nie sprawia, że jestem senna, jak niektóre lunche (patrzę na ciebie, chlebie i makaronie). Kluczem do zdrowego i satysfakcjonującego dania głównego zielona sałatka jest mieszanka składników, które są odżywcze i oferują moc - plus wspaniały smak, teksturę i kolor też. Innym kluczem: Przygotowanie tych składników na początku tygodnia, więc jesteś wszystko gotowe do pracy!

Oto wzór, którego używam do tworzenia moich sałatek:

How to Make a Healthy Salad:

Greens:

Wszelkie ulubione zielenie sałatki będzie zrobić, jak mieszane zielenie, jarmuż, romaine, lub szpinak dziecka. Masz kapustę lub brukselkę w szufladzie z warzywami? Pokrój je w cienkie plasterki i wymieszaj z zieleniną.

Źródło białka:

To jest klucz. Bez białka, twoja sałatka nie będzie trzymać cię na bardzo długo. Spróbuj potraw takich jak resztki pieczonego kurczaka, posiekane jajko na twardo, gotowana soczewica lub fasola.

Wypełniające ziarno:

Jestem uzależniony od używania quinoa i farro w moich sałatkach w tej chwili. Jeśli nie chcesz używać ziaren, pieczony kabaczek lub słodki ziemniak również dodadzą sycących, bogatych w błonnik węglowodanów.

Warzywa:

Użyj tego, co masz pod ręką, czy to świeże posiekane warzywa, czy resztki z poprzedniego wieczoru.

Owoce:

Uwielbiam słodycz i kolor, które owoce dodają do sałatek. (Awokado to też owoc!)

Orzechy i nasiona:

Zapewniają one wspaniałą chrupkość, a także dodatkowe białko, błonnik i zdrowe tłuszcze.

(Zazwyczaj dodaję też trochę miękkiego sera, takiego jak kozi lub feta, jeśli go mam, ponieważ wykorzystam każdą wymówkę, aby zjeść miękki ser. Ale to zdecydowanie nie jest konieczne!)

Używając tej formuły, możesz stworzyć wiele wspaniałych kombinacji:

Potrzebujesz pomysłów na dressingi? Zrób partię jednego z nich, aby trzymać w lodówce:

  • 4 Domowej roboty dressingi winegret: Łatwy winegret cytrynowy, kremowy winegret jabłkowy, każdy kocha ten winegret i winegret szalotkowy
  • Rozjaśnione - Domowej roboty Cezar

Jakie są TWOJE ulubione kombinacje sałatkowe?

Użyj tej formuły, aby zbudować zdrową sałatkę:

Click To Tweet

Warte uwagi

Czy powinnaś jeść żurawinę, gdy masz...

O soku żurawinowym często mówi się jako o środku leczniczym na infekcje dróg moczowych (UTI). Kiedy byłem nastolatkiem, pamiętam, jak mój tata mówił mi, żebym pił sok żurawinowy, kiedy...

Sekcje portalu