Miesiąc Żywienia Rozmyślania dietetyka

Udostępnij:

Happy Nutrition Month! W przypadku, gdy nie słyszałeś, marzec jest Nutrition Month i Zarejestrowani Dietetycy faktycznie dostać cały "Dzień Dietetyka" poświęcony ich zawodu na 20 marca - YAY! Więc świętujmy!

Zamiast pisać bardziej tradycyjny "Nutrition Month" blog, który koncentruje się na zdrowym odżywianiu temat, pomyślałem, że może być bardziej interesujące, aby napisać o niektórych z moich refleksji na temat faktycznie jest Dietetyk.

Jeśli chcesz przeczytać więcej o tegorocznych tematach Miesiąca Odżywiania, możesz to zrobić tutaj.

W ciągu ostatnich 13 lat, miałem przyjemność pracować jako zarejestrowany dietetyk (RD). Kiedy po raz pierwszy rozpocząłem studia licencjackie na kierunku Nauk o Żywieniu, tak naprawdę niewiele wiedziałem o tym, co robią RD. Jak postępy w moich badaniach i miał więcej możliwości do cienia i pracy z RDs, wzrosła do zrozumienia niektórych z różnych ról mieli, wiedzy klinicznej posiadanych w celu zapewnienia wysokiej jakości opieki żywieniowej, i istotną rolę odgrywali jako część zespołu opieki zdrowotnej.

Kiedy zacząłem mój staż i program magisterski, byłem szczególnie zafascynowany kliniczną rolą RD, co doprowadziło mnie do mojej pierwszej pracy w dużym szpitalu nauczania. Chociaż było tam wiele ciekawych przypadków i świetnych okazji do wykorzystania moich umiejętności klinicznych, szybko zdałem sobie sprawę, że najbardziej pasjonuje mnie edukacja i budowanie relacji, aby pomóc klientom i pacjentom osiągnąć ich cele związane ze zdrowiem. To doprowadziło mnie do pracy jako ambulatoryjny RD przez ostatnie 12 lat.

Uwielbiam to, że moja praca pozwoliła mi pracować z ludźmi każdego dnia, edukując ich i dając im możliwość wprowadzenia zmian w ich relacji z jedzeniem. Science nerd we mnie również nadal być zdumiony przez ludzkie ciało i jak to współdziała z składników odżywczych i związków w żywności. Wciąż odkrywamy tak wiele w dziedzinie nauk o żywieniu, co sprawia, że nasza praca jako dietetyków jest zarówno interesująca, jak i pełna wyzwań. Czuję się szczęśliwa i zaszczycona, że mogę być częścią dziedziny, która jest tak fascynująca i ciągle się rozwija.

To powiedziawszy, doświadczyłam również pewnych wyzwań, które są prawdopodobnie unikalne dla kariery jako RD... niektóre mogą być komiczne, inne nieco bardziej poważne.

Tak, jesteśmy dietetykami, i tak, jemy ciasto (i wiele innych pysznych potraw...)

W każdej danej sytuacji społecznej, to rozumie się samo przez się, że ktoś zapyta, co robisz, a jak tylko odpowiesz z "Jestem dietetykiem", natychmiast zrobić komentarze na temat a) co obecnie jeść lub pić b) co obecnie jeść lub pić lub c) oba z powyższych.

To musi być jakaś cecha zakodowana w DNA, ponieważ zdarza się to Every. Pojedynczo. Time.

Chociaż uważam to za zabawne (i czasami trochę irytujące), rozumiem to - być może ludzie czują jakiś rodzaj wstydu lub poczucia winy, kiedy zdają sobie sprawę, że są w towarzystwie dietetyka podczas polerowania ich trzeciego piwa i jedzenia talerz pełen nachos lub ciasta lub cokolwiek to może być. A może czują się jakiś rodzaj fascynacji zdając sobie sprawę, że dietetyk jest również jedzenie powiedział nachos i ciesząc się bevy lub dwa.

Ale bez względu na to, co się dzieje, zdaj sobie sprawę, że wielu z nas jest dietetykami, ponieważ kochamy jedzenie. Dla niektórych z nas, nasza praca jest dosłownie mówić o jedzeniu cały dzień. Tak, prawdopodobnie mamy tendencję do jedzenia zdrowszych diet niż przeciętna osoba, ponieważ większość z nas również naprawdę lubi zdrową żywność, ale my również lubimy cieszyć się żywności, które smakują dobrze i że przynoszą ludzi razem.

Zdecydowanie nie śledzimy każdej pojedynczej rzeczy, którą wkładamy do ust. I zdecydowanie nie śledzimy też każdej rzeczy, którą ty wkładasz do swoich.

"Oczywiście praktykujesz to, co głosisz"

Ten jest trudny i coś, co obserwowałem i zmagałem się z nim przez jakiś czas. Nie rozumiem, dlaczego ludzie uważają, że to jest ok, aby komentować kształt / rozmiar / waga pracownika służby zdrowia (mianowicie RD). To nie jest ok.

Wiem, że większość ludzi prawdopodobnie robi te komentarze myśląc, że są one komplementarne ("Ty oczywiście praktykujesz to, co głosisz" lub "Właśnie wróciłaś z urlopu macierzyńskiego? Nawet nie wyglądasz, jakbyś urodziła dziecko!"). Choć mogą to być dobre intencje, to zupełnie niestosowne jest kierowanie takich uwag do dietetyka z kilku powodów.

Chociaż zdaję sobie sprawę, że ludzie prawdopodobnie chcą skorzystać z porad żywieniowych od kogoś, kto również prowadzi zdrowe życie, rozmiar/kształt/waga ich ciała nie ma nic wspólnego z tym, jak bardzo są zdrowi. I to jest o czasie, że dietetycy przestać być oceniane na wielkość ich ciała lub jak wyglądają, aby określić, jak "dobry" z dietetykiem są.

Masa ciała jest w dużej mierze określana przez genetykę, a zdrowie jest w szerokim zakresie rozmiarów. Jeśli ta koncepcja jest dla Ciebie nowa, chętnie porozmawiamy o tym dalej! W międzyczasie jednak, prosimy o powstrzymanie się od komentarzy na temat wyglądu dietetyków. Jest to frustrujące, poniżające i podważa nasze wykształcenie, wiedzę i kwalifikacje jako pracowników służby zdrowia.

Chociaż zdajemy sobie sprawę, że paradygmat społeczny "szczupły równa się zdrowy" został w nas wpojony przez wiele, wiele lat (i to jest zupełnie inny temat!), nadszedł czas, aby zacząć zdawać sobie sprawę, że RDs nie muszą wyglądać w określony sposób.

Skąd czerpiesz informacje na temat odżywiania?

Jeśli śledzisz nas na Instagramie, być może widziałeś historię IG, że Rosanne zrobił kilka tygodni wstecz o tym, jak ludzie będą szukać porad żywieniowych z mnóstwem niewiarygodnych źródeł, zanim będą szukać porady od RD.

Badania wykazały, że Kanadyjczycy pójdą do Google (nie zaskakujące), rodziny i przyjaciół, mediów społecznościowych i programów telewizyjnych przed poszukiwaniem dietetyka ... jesteśmy 5 lub 6 na liście. Trudno nam przełknąć, że Gwenyth Paltrow i J-Lo mają przewagę!

Nie jestem pewna, dlaczego tak jest, ale może to być trudne w tym zawodzie.

RDs są wykształceni na poziomie uniwersyteckim, wielu z nas ma tytuły magisterskie, wszyscy musimy wypełnić 1 rok programu stażowego w uzupełnieniu do licencjackich w Nutritional Sciences, a jednak jakoś nie są postrzegane jako bycie pierwszą linią go-to dla poradnictwa żywieniowego lub doradztwa.

Zmieńmy to! Chętnie pomożemy Ci we wszystkich pytaniach i wątpliwościach związanych z odżywianiem. Naszą pasją jest zapewnianie edukacji opartej na dowodach i praca z Tobą, aby dokonać zmian na całe życie, które pomogą Ci osiągnąć Twoje cele, jakiekolwiek by one nie były.

Podsumowując...

Pomimo niektórych trudniejszych aspektów tego zawodu, mamy pasję do odżywiania i zawodu dietetyka. Uczymy się przez całe życie, jesteśmy miłośnikami nauki, pasjonatami pomagania i wzmacniania naszych klientów, skupiamy się na budowaniu relacji, aby naprawdę dowiedzieć się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być częścią Twojej podróży do zdrowia.

Jesteśmy również zaszczyceni, że możemy pracować wśród tak wielu mądrych, super-gwiazdkowych, inspirujących kolegów RD.

Jeśli szukasz wiarygodnych informacji żywieniowych, proszę szukać RD - śledzić je na portalach społecznościowych, zarezerwować termin, aby zobaczyć jeden, i docenić wszystko, co robią w czasach, gdy informacje żywieniowe (i dezinformacja) jest szalony.

(Jeśli szukasz miejsca, aby zacząć, tutaj jest lista tylko kilku z dietetyków w Kanadzie, którzy mają aktywne blogi)!

Więc podnieśmy kieliszek dowolnego napoju, który lubisz, zjedzmy trochę pysznego jedzenia i na zdrowie Miesiąca Żywienia i wszystkich ciężko pracujących RDs, które sprawiają, że jest to możliwe!

Weź to jeden kęs na raz,

Cara

Warte uwagi

Śniadanie – najważniejszy posiłek dnia

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To znana nam wszystkim sentencja, powtarzana przez mamy pod każdą szerokością geograficzną. Dlaczego śniadanie jest takie ważne?...

Sekcje portalu