Sama siła woli nie doprowadzi cię do trwałej utraty wagi

Udostępnij:

Jeśli wierzysz, że Twoja siła woli pomoże Ci w osiągnięciu trwałej utraty wagi, lepiej pomyśl jeszcze raz. Niedawny artykuł w The Atlantic sugeruje, że sama dieta i siła woli nie gwarantują, że zrzucisz zbędne kilogramy i utrzymasz je na stałe.

Potwierdza on to, co wykazały inne niedawne badania. Badanie przeprowadzone na uczestnikach reality show The Biggest Loser wykazało, że większość z nich - w ciągu sześciu lat od utraty 100 do 200 kilogramów - odzyskała większość z nich i miała znacznie spowolniony metabolizm. Jest to dramatyczny przykład tego, jak ludzkie ciało walczy z utratą wagi.

Najwyraźniej sama siła woli nie wystarczy, by z tym walczyć.

Przemawiając na Aspen Ideas Festival, neuronaukowiec Sandra Aamodt zapytała: "Dlaczego nie możemy po prostu kontrolować wagi naszego ciała? Wszystkim nam się wydaje, że tak. Możemy zdecydować, czy wziąć kolejny kęs śniadania, prawda? Dlaczego nie możemy po prostu utrzymać tego przez lata? "

Aamodt, który jest autorem książki Why Diets Make Us Fat, powiedział, że powodem jest to, że "mózg, podobnie jak szereg źle zarządzanych instytucji, jest rządzony przez komitet". System nagrody" mózgu jest częścią tego komitetu, i to jest to, co decyduje, że lody lub chipsy rangi wyżej jako nagrody niż sałatka lub zielone smoothie.

Aamodt nazwał także innego "gracza w arsenale walki z utratą wagi": podwzgórze. To reguluje "termostat wagi" ciała, który decyduje o "punkcie nastawczym" ciała, jeśli chodzi o idealną wagę. Jeśli więc Twoja waga przesunie się zbyt daleko od tego punktu, organizm automatycznie dostosowuje apetyt i zużycie kalorii.

Obszar mózgu, który kontroluje planowanie i podejmowanie decyzji, również - pun intended - waży się.

"To jest obszar mózgu, że masz tendencję do myślenia o jako swojej tajnej broni do utraty wagi," Aamodt powiedział. "Twoja tajna broń dla utraty wagi bierze dużo wakacji".

Powodem, dla którego ludzie mają tyle problemów z dietą jest "próbują używać systemu, który łatwo się męczy, aby walczyć z systemami mózgu, które zawsze pracują, nigdy nie biorą dnia wolnego".

Ale w naturalny sposób metabolizm zwalnia i waga wraca. Proces ten może trwać latami, i może utrzymać ludzi jazdy jo-jo cyklu utraty wagi i zysku.

Badania przeprowadzone na tysiącach nastolatków i nastolatek przez dwa lata wykazały, że ci, którzy często stosowali diety, byli bardziej podatni na objadanie się.

Co więc możesz zrobić? Inne badanie - zarówno wśród osób o normalnej wadze, jak i tych otyłych - wykazało, że zdrowe nawyki przynoszą takie same korzyści niezależnie od wagi. W badaniu wymieniono takie nawyki, jak spożywanie pięciu lub więcej owoców i warzyw dziennie, regularne ćwiczenia fizyczne, rzucenie palenia i umiarkowane spożywanie alkoholu. Rozsądne odżywianie się i słuchanie swojego organizmu to klucz do utraty wagi.

Bądź fit z HealthifyMe. Zarejestruj się tutaj

Tagi: utrata wagi eksperci utrata wagi utrata wagi lekcje utrata wagi błędy utrata wagi siła woli do utraty wagi

0 Komentarze

Warte uwagi

Dieta jabłkowa – zasady i efekty

  Dieta jabłkowa ma dość monotonne menu, ale jej efekty są imponujące. Jedna z odmian diety jabłkowej pozwala zrzucić do 10 kg w 7 dni. Ponadto dieta jabłkowa poprawia przemianę...

Sekcje portalu