Dieta pudełkowa zalety i wady

Udostępnij:

 

Dieta pudełkowa to niewątpliwie bardzo ciekawy sposób na odchudzanie. Ma wiele zalet - jest urozmaicona, smaczna i co najważniejsze nie wymaga od nas spędzenia minuty w kuchni, bo dostarczane są do nas pudełka z jedzeniem. Czy korzyści z diety będą obejmować skuteczność, szybkość działania i trwałość wyników?

Zasady diety pudełkowej

Jest to jedna z najpopularniejszych i najmodniejszych diet, jest zdrowa i zbilansowana pod względem wartości odżywczych, jest praktycznym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. W ramach diety pudełkowej zestaw posiłków na cały dzień dostarczany jest do nas każdego dnia przez określony czas i na nasz adres. Pudełek jest zwykle 5 sztuk, a każde z nich to osobny posiłek - od śniadania do obiadu. Jeśli chodzi o zasady diety, jest tylko jedna - porzucamy stare nawyki żywieniowe i jemy tylko to, co znajdujemy w pudełkach przez cały dzień. Dieta może trwać dwa tygodnie, miesiąc lub dwa miesiące - to zależy od nas.

Warianty diety pudełkowej

Wiele firm cateringowych oferuje dietę pudełkową, tym więcej jest wariantów diety. Dzięki licznym suplementom możemy dobrać program żywieniowy, który jest optymalnie dostosowany do naszych potrzeb. Wśród ofert można spotkać diety pudełkowe o różnych wartościach energetycznych - dietę 1200 kalorii, dietę 1500 kalorii, dietę 1800 kcal… Znajdziemy również diety pudełkowe, które zostały specjalnie opracowane dla osób uprawiających sport, są też diety detoksykacyjne i diety antycellulitowe. W ofercie znajdują się również programy żywieniowe dla osób z niektórymi chorobami i alergiami pokarmowymi - dieta bezglutenowa pudełkowa, dieta pudełkowa bez laktozy, dieta pudełkowa dla diabetyków, dieta pudełkowa Hashimoto, dieta z insulinoopornością. Powszechne są warianty wegetariańskie, wegetariańskie bez ryb i wegańskie. Niekiedy można też spotkać diety wysokospecjalistyczne, takie jak dieta wysokobiałkowa, uboga w węglowodany, dieta na masę mięśniową, dieta sylwetkowa, dieta kobiet w ciąży, dieta paleo. Istnieje możliwość zamówienia diety pudełkowej na cały tydzień, 6 dni (bez niedzieli) lub 5 dni (bez soboty i niedzieli).

Być może dieta pudełkowa nie należy do najtańszych, ale rekompensatą za wysoką cenę jest smaczne, zdrowe, lekkie i co najważniejsze - ciekawe menu pełne oryginalnych rozwiązań kulinarnych. Śniadanie w diecie pudełkowej z reguły składa się z kombinacji jogurtów wzbogaconych owocami, orzechami lub zbożami, różnego rodzaju twarożek z warzywami, lekkich kanapek, mąki owsianej, rolad na bazie chudego mięsa.

Menu diety pudełkowej

Obiady w diecie pudełkowej to: dania dietetyczne z dodatkiem kasz, roślin strączkowych, ryżu, chudego mięsa oraz ryb i warzyw. Obiad jest często podawane z różnymi rodzajami sałatek, lekkich mięs i potraw z ryb, warzyw z grilla. Natomiast rolę drugiego śniadania i popołudnia pełnią najczęściej owoce, lekkie desery, koktajle i lekkie kremy warzywne.

Efekty diety pudełkowej

Czy można trwale schudnąć, stosując dietę tego typu? Niewątpliwie tak, ale należy pamiętać, że skuteczna dieta to taka, która jest optymalnie dostosowana do potrzeb naszego organizmu i stylu życia. Jeśli wybierzesz zbyt radykalną dietę, taką jak 1000 lub 1200 kalorii, możesz doprowadzić do poważnych niedoborów żywieniowych i wyczerpania organizmu. Jest też bardzo prawdopodobne, że po zakończeniu tak restrykcyjnej diety pojawi się efekt jo-jo. Dlatego lepiej wybrać dietę nieco bardziej kaloryczną, np. 1800 kalorii lub 1500 kalorii, jednocześnie wprowadzając przynajmniej niewielką ilość aktywności fizycznej. Dla osób, które walczą o utrzymanie apetytu w ryzach i chcą przyspieszyć proces spalania tłuszczu, dobrym pomysłem jest również sięgnięcie po suplementy wspomagające odchudzanie.

Warte uwagi

6 rzeczy, których moi rodzice nauczyli mnie o...

Moi biedni rodzice. Muszą znosić wszystkie odniesienia, które robię na tym blogu do mojej dziecięcej diety Steak-ummy, wiśniowego Kool-Aid i wołowiny z puszki. Ale tak bardzo jak lubię...

Sekcje portalu