Pracujesz przez wiele godzin? Zachowaj zdrowie dzięki tym trzem wskazówkom, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas

Udostępnij:

Czy widzisz w mediach społecznościowych ludzi, którzy fotografują swoje lunche z domowym makaronem soba z posiekanym awokado i przybraniem z mikro ziół - a Ty starasz się znaleźć czas w ciągu dnia pracy na kawę? Jasne, byłoby wspaniale zrobić duży trening na siłowni, przygotować trzy czyste posiłki dziennie i codziennie medytować. Ale kiedy Twoja skrzynka odbiorcza jest zawalona robotą, masz wiele spotkań i pracujesz po nocach, często jest to po prostu nierealne. Nie stresuj się: mamy dla Ciebie trzy porady, które pomogą Ci zaoszczędzić czas i sprawią, że Twój dzień będzie zdrowszy - bez mikrogranulek.

Zrób dwie zdrowe zamiany

Bądźmy realistami - nie wszyscy będziemy jeść tak, jak wojownicy wellness, których śledzimy na Instagramie 24/7. Sałatki z jarmużu z perłami granatu i risotto z quinoa z filetowanym tuńczykiem wymagają sporo czasu i pieniędzy. Jednak wyznaczanie sobie małych, osiągalnych celów może mieć ogromny wpływ na Twoje codzienne zdrowie.

Po pierwsze, staraj się jeść jeden naprawdę zdrowy posiłek dziennie. Nie muszą to być same kluski i tofu. Postaraj się o dużą porcję warzyw i chude białko, przyrządzone na zdrowych tłuszczach. Zadbaj o niską zawartość węglowodanów, aby zmniejszyć ich całkowite obciążenie w ciągu dnia. Świetnym rozwiązaniem jest zamiana niezdrowych obiadów na wynos na super czyste. Oznacza to, że jeśli wieczorem zjesz coś na mieście, to już osiągnąłeś swój cel na ten dzień. Większość białek można grillować, a warzywa piec kilka dni wcześniej. Jeśli nie możesz się trudzić przygotowywaniem posiłków, możesz zamówić kilka posiłków THR1VE oraz zdrowe przekąski na cały tydzień pracy. Są one zaprojektowane przez szefa kuchni i zatwierdzone przez dietetyków, więc na pewno Ci się nie znudzą.

Po drugie, staraj się zamienić jedną niezdrową przekąskę dziennie. Zrezygnuj z kawałka biurowego tortu urodzinowego, ciasteczka z kuchni w pracy czy czekoladowego batonika z automatu. Jeśli to konieczne, zamień ją na dobre źródło białka, np. porcję orzechów, gotowane jajka lub chudy koktajl proteinowy. Te dwie zdrowe zamiany mogą odmienić Twój tydzień pracy, nie wpływając na Twój pracowity dzień.

HIIT it up

Ze względu na wczesne rozpoczynanie pracy i późne terminy, trudno jest zmieścić się w czasie długiego treningu na siłowni. Ale czy masz 8 minut w zapasie? Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) jest wybawieniem dla osób cierpiących na brak czasu. Typowy program w stylu Tabaty obejmuje 20 sekund intensywnego wysiłku - niezależnie od tego, czy są to sprinty na plaży, w parku, na rowerze stacjonarnym czy w basenie - po których następuje 10 sekund odpoczynku. Ćwiczenie powtarza się 8 razy, co daje łącznie 4 minuty. Łącznie z krótką rozgrzewką i schłodzeniem, całkowity czas trwania treningu to zaledwie osiem minut. Bardziej zaawansowane wersje składają się z dwóch lub więcej sekwencji, ale czas pracy wynosi najwyżej około 12-14 minut.

Celem jest ciężka praca wysokiej jakości, a nie ilość. Co więcej, nauka sugeruje, że krótszy trening nie jest nawet kompromisem. Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster odkryli, że wykonywanie 10 jednominutowych sprintów na rowerze stacjonarnym z około minutą odpoczynku pomiędzy nimi, trzy razy w tygodniu, działa tak samo dobrze na poprawę muskulatury, jak godziny tradycyjnej, mniej forsownej jazdy na rowerze. Inne badanie opublikowane w czasopiśmie Frontiers in Physiology wykazało, że może to być skuteczny i efektywny sposób na zmniejszenie ryzyka zachorowania na cukrzycę typu 2.

Bonus: Trening HIIT może nawet wspomóc rozwój Twojego mózgu. Nowe badania opublikowane w Journal of Cognitive Neuroscience wykazały, że u osób, które wykonywały krótkie, 20-minutowe treningi interwałowe przez okres zaledwie sześciu tygodni, nastąpiła znaczna poprawa w zakresie pamięci wysokointerferencyjnej. Jest to ten rodzaj pamięci, który pozwala na przykład odróżnić swoją torbę sportową od innej torby sportowej podobnej marki i koloru. Wyniki badania były znaczące, ponieważ u zdrowych, młodych, dorosłych uczestników poprawa nastąpiła w naprawdę krótkim czasie. A zatem to, czy zdecydujesz się spędzić 15-20 minut dziennie w spirali na Facebooku, czy na sprintach, zależy tylko od Ciebie.

Post

Przerywany post to modny trend zdrowotny, ale nie martw się, nie będziesz musiał głodować przez cały dzień. Istnieje więcej sposobów na poszczenie niż tylko dieta 5:2. Być może znasz model pięciu dni regularnego jedzenia i dwóch dni bardzo niskokalorycznych posiłków. Jednak coraz bardziej popularną i skuteczną metodą przerywanego postu jest to, co często określa się jako "Time Restricted Feeding" lub TRF (uwielbiamy akronimy!). W przeciwieństwie do innych rodzajów postu, nie będziesz drzemać przed trzecią ani nie będziesz się robić głodny podczas rozmów konferencyjnych.

TRF polega na ograniczeniu godzin, w których jesz każdego dnia, więc masz przedłużony post nocny. Jednym z prostych sposobów jest pominięcie śniadania i popijanie go wodą lub czarną kawą do obiadu. Upewnij się, że zjesz zdrowy, kontrolowany pod względem porcji obiad, aby przerwać post (nasze porcje posiłków są dobrym przewodnikiem). Szereg badań, zwłaszcza z Salk Institute for Biological Studies, wykazało, że taki styl odżywiania może pomóc zniwelować szkodliwe skutki złej diety i zapobiec cukrzycy i otyłości. Oprócz korzyści zdrowotnych jest to także świetne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas. Zapomnij o maniakalnym przygotowywaniu porannego śniadania, możesz po prostu od razu zabrać się za listę rzeczy do zrobienia.

Kluczem jest dostosowanie TRF do swojego stylu życia. Jeśli ćwiczysz rano, możesz po prostu zjeść wczesny obiad lub całkowicie go pominąć. Możesz spróbować kilka razy w tygodniu lub uczynić z tego codzienną rutynę. Postaw sobie cel na tydzień i wypróbuj jedną z tych wskazówek, aby zaoszczędzić czas, a zauważysz różnicę w swoim wyglądzie, samopoczuciu i wydajności.

THR1VE oferuje szereg zdrowych, gotowych posiłków i przekąsek, które mogą być dostarczone do Twojego domu lub biura. Ciesz się pyszną mocą niezwykłego zdrowia każdego dnia! Zapoznaj się z ofertą tutaj.

0 Komentarze

Warte uwagi

Sałatka dla dzieci z dipem

Dla wielu rodziców sałatka jest ostateczną granicą - czymś, co naprawdę, naprawdę chcieliby, aby ich dzieci lubiły (ale niestety, ich dzieci po prostu nie lubią). Moja strategia zawsze...

Sekcje portalu