Oto, co jest nie tak z żywnością i napojami sprzedawanymi dla dzieci

Udostępnij:

W tej butelce Hawaiian Punch można znaleźć wszystko, co jest złe w żywności i napojach sprzedawanych dzieciom w dzisiejszych czasach. Oto dlaczego:

Jest tani

Ten towar kosztuje $1.99 za galon. To mniej niż galon mleka.

Udaje, że jest zdrowy

Zobacz widoczną etykietę z przodu dla "100% DV witaminy C"? Producent chce, abyś uwierzył, że ten napój dostarcza czegoś wartościowego. Prawda jest taka, że witamina C nie jest bardzo trudna do zdobycia z prawdziwego pożywienia. Dzieci w wieku 4-8 lat mogą dostarczyć jej sobie na cały dzień, spożywając około trzech średnich truskawek.

To jest mylące

Smak nazywa się "Green Berry Rush", a na etykiecie widnieją świeże truskawki i kiwi. Ale nie ma tu truskawek ani kiwi w żadnej postaci. Choć zawiera koncentrat soku owocowego i przeciery owocowe, to w rzeczywistości jest to tylko pięcioprocentowy sok owocowy.

Zachowuje się, jakby mu zależało

Ikona "Let's Play" na przedniej etykiecie sprawia wrażenie, że napój ten jest idealny dla aktywnych dzieci. W rzeczywistości ikona ta reprezentuje inicjatywę Dr. Pepper Snapple Group, która ma pomóc rodzinom "uczynić aktywność fizyczną codziennym priorytetem". Jest to strategia często stosowana przez przemysł napojowy, aby przenieść dyskusję o otyłości z napojów słodzonych na siedzący tryb życia. Coca-Cola to robi. Pepsi również. Chcą, abyś uwierzył, że prawdziwym powodem, dla którego tak wielu dorosłych i dzieci ma nadwagę i otyłość, jest brak wystarczającej ilości ruchu, a nie to, co jedzą i piją.

Jest pełen śmieci

Lista składników to istny bałagan: Drugim składnikiem (po wodzie) jest syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy. Zawiera również sztuczne aromaty, dwa rodzaje sztucznych barwników spożywczych, dwa rodzaje konserwantów i dwa rodzaje sztucznych substancji słodzących (dlatego na froncie mogą się pochwalić "60 kaloriami na porcję").

Znajdują się na wysokości dziecięcych oczu

Te jaskrawo kolorowe butelki są umieszczone w miejscu, w którym mogą przyciągnąć wzrok Twojego małego dziecka, które następnie poprosi Cię o nie. I to niejeden raz. Przynajmniej taka jest nadzieja firmy.

Ten rodzaj opakowania (wesołe kolory i postacie z kreskówek! na wysokości oczu dziecka!) i marketingu (wysoka zawartość witaminy C! niska zawartość kalorii!) jest zwodniczy i nieodpowiedzialny. A ten rodzaj taniego, sztucznego jedzenia i napojów jest prawdziwym problemem w naszym społeczeństwie. Otyłość wśród dzieci podwoiła się w ciągu ostatnich 30 lat, a dzieci zapadają na choroby i dolegliwości takie jak cukrzyca, nadciśnienie i zespół metaboliczny, które kiedyś dotykały tylko dorosłych. Czy możemy przestać sprzedawać najgorsze rodzaje fałszywej żywności i napojów osobom najbardziej wrażliwym? Czy nasze dzieci nie zasługują na coś lepszego?

0 Komentarze

Warte uwagi

Korzyści z oleju kokosowego: jak wybrać dobre...

 Jeśli kręcisz się po naszym blogu lub naszych biurach przez dłuższy czas, wiesz, że jesteśmy wielkimi fanami oleju kokosowego. Prawdopodobnie masz również słoik w domu...

Sekcje portalu