Oto, co jest nie tak z żywnością i napojami sprzedawanymi dla dzieci

Udostępnij:

W tej butelce Hawaiian Punch można znaleźć wszystko, co jest złe w żywności i napojach sprzedawanych dzieciom w dzisiejszych czasach. Oto dlaczego:

Jest tani

Ten towar kosztuje $1.99 za galon. To mniej niż galon mleka.

Udaje, że jest zdrowy

Zobacz widoczną etykietę z przodu dla "100% DV witaminy C"? Producent chce, abyś uwierzył, że ten napój dostarcza czegoś wartościowego. Prawda jest taka, że witamina C nie jest bardzo trudna do zdobycia z prawdziwego pożywienia. Dzieci w wieku 4-8 lat mogą dostarczyć jej sobie na cały dzień, spożywając około trzech średnich truskawek.

To jest mylące

Smak nazywa się "Green Berry Rush", a na etykiecie widnieją świeże truskawki i kiwi. Ale nie ma tu truskawek ani kiwi w żadnej postaci. Choć zawiera koncentrat soku owocowego i przeciery owocowe, to w rzeczywistości jest to tylko pięcioprocentowy sok owocowy.

Zachowuje się, jakby mu zależało

Ikona "Let's Play" na przedniej etykiecie sprawia wrażenie, że napój ten jest idealny dla aktywnych dzieci. W rzeczywistości ikona ta reprezentuje inicjatywę Dr. Pepper Snapple Group, która ma pomóc rodzinom "uczynić aktywność fizyczną codziennym priorytetem". Jest to strategia często stosowana przez przemysł napojowy, aby przenieść dyskusję o otyłości z napojów słodzonych na siedzący tryb życia. Coca-Cola to robi. Pepsi również. Chcą, abyś uwierzył, że prawdziwym powodem, dla którego tak wielu dorosłych i dzieci ma nadwagę i otyłość, jest brak wystarczającej ilości ruchu, a nie to, co jedzą i piją.

Jest pełen śmieci

Lista składników to istny bałagan: Drugim składnikiem (po wodzie) jest syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy. Zawiera również sztuczne aromaty, dwa rodzaje sztucznych barwników spożywczych, dwa rodzaje konserwantów i dwa rodzaje sztucznych substancji słodzących (dlatego na froncie mogą się pochwalić "60 kaloriami na porcję").

Znajdują się na wysokości dziecięcych oczu

Te jaskrawo kolorowe butelki są umieszczone w miejscu, w którym mogą przyciągnąć wzrok Twojego małego dziecka, które następnie poprosi Cię o nie. I to niejeden raz. Przynajmniej taka jest nadzieja firmy.

Ten rodzaj opakowania (wesołe kolory i postacie z kreskówek! na wysokości oczu dziecka!) i marketingu (wysoka zawartość witaminy C! niska zawartość kalorii!) jest zwodniczy i nieodpowiedzialny. A ten rodzaj taniego, sztucznego jedzenia i napojów jest prawdziwym problemem w naszym społeczeństwie. Otyłość wśród dzieci podwoiła się w ciągu ostatnich 30 lat, a dzieci zapadają na choroby i dolegliwości takie jak cukrzyca, nadciśnienie i zespół metaboliczny, które kiedyś dotykały tylko dorosłych. Czy możemy przestać sprzedawać najgorsze rodzaje fałszywej żywności i napojów osobom najbardziej wrażliwym? Czy nasze dzieci nie zasługują na coś lepszego?

Warte uwagi

Co jeść na podwieczorek przy odchudzaniu –...

  Mit, że nie możesz jeść po szóstej, został już dawno obalony. Możesz, a nawet musisz zjeść podwieczorek. Po pierwsze, posiłek należy przyjmować co 2-4 godziny. Po drugie...

Sekcje portalu