3D Chili Diet to program odchudzania, który obejmuje suplementy diety pomagające pozbyć się tłuszczu oraz specjalną dietę obejmującą papryczki chili, kurkumę, kardamon, cynamon lub bazylię. Ta dieta opiera się na diecie niskokalorycznej składającej się z pięciu regularnych posiłków. Jak długo widoczne są efekty diety 3D chili?

Dieta chili - zasady

Program 3D Chili przeznaczony jest dla osób, które chcą zredukować zbędne kilogramy. Jego skuteczności powinno towarzyszyć specjalnie skomponowane menu oparte na nieprzetworzonej żywności z dodatkiem wielu przypraw i dodatków do żywności.

Menu jest obliczone 28 dni i składa się z 5 posiłków dziennie. To niskokaloryczna oferta oparta przede wszystkim na owocach i warzywach, chudym mięsie i rybach, nabiale, jajach, produktach pełnoziarnistych i przyprawach.

To właśnie we właściwym wyborze tych ostatnich zakłada się sekret 3D chili. Są podzielone na 3 grupy w zależności od koloru. Ich rolą jest przyspieszenie metabolizmu, hamowanie apetytu oraz usprawnienie pracy przewodu pokarmowego. W menu jest również olej lniany z dodatkiem chili na odchudzanie. Dzięki temu dostarczamy kwasy omega-3, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ważnym zaleceniem jest przestrzeganie zasady 8 godzin snu dziennie. Przyczynia się to do hormonalnej regulacji mechanizmów głodu i sytości. Podkreśla również potrzebę jedzenia śniadania i picia wystarczającej ilości wody w ciągu dnia. Jej ważnym elementem są trójwymiarowe tabletki chili, zgrupowane - podobnie jak przyprawy - w kolorze żółtym, czerwonym i zielonym. Przyjmowane o odpowiedniej porze dnia mają na celu przyspieszenie metabolizmu i ułatwienie detoksykacji organizmu. Nie wymaga też liczenia kalorii dzięki precyzyjnym, gotowym planom posiłków. Warto podkreślić, że opierają się na dobrze znanych zasadach żywieniowych. Oczekuje się, że dieta 3D chili będzie skuteczna po pierwszym tygodniu stosowania. Jak podkreśla twórca planu, powinny one być trwałe i nie wiązać się z ryzykiem wystąpienia efektów jo-jo.

Dieta 3D chili - produkty zalecane i przeciwwskazane

Przepisy na dietę chili 3D oparte na dostępnej, nieprzetworzonej żywności, takiej jak:

• owoce,

• warzywa, w tym strąki,

• produkty pełnoziarniste, takie jak musli, chleb żytni, otręby,

• chude mięso, mięso i ryby,

• jajka,

• przyprawy, takie jak chili, pieprz, kardamon, kurkuma, bazylia, tymianek i oregano.

Menu dnia jest proste i zróżnicowane. Możesz je przygotować przez gotowanie, duszenie lub pieczenie. Obejmuje 5 posiłków w regularnych odstępach czasu. Co ciekawe, dieta 3D Chili pozwala na zdrowe słodycze, które spożywane są z dodatkiem substancji przyspieszających przemianę przypraw, takich jak chili. W ten sposób można umieścić w menu np. deser czekoladowy z bananem i awokado czy sorbety owocowe.

Dieta chili - jakie przyprawy?

Jednym z najważniejszych składników diety 3D chili jest różnorodność przypraw. Są klasyfikowane według kolorów grup:

• czerwony,

• zielony,

• żółty.

Powinny być dodawane do każdego posiłku. Zaleca się używanie czerwonych przypraw szczególnie podczas obiadu. Papryka chili, papryka ostra i papryka słodka zawierają związki należące do grupy alkaloidów, takie jak kapsaicyna czy piperyna. Działają termogenicznie, co przekłada się na przyśpieszenie metabolizmu i tempo utraty tkanki tłuszczowej. Wynika to prawdopodobnie z wpływu na białka kontrolujące procesy termoregulacji i metabolizm tłuszczów.

Żółte przyprawy, takie jak kardamon, imbir lub cynamon, są również silnymi przeciwutleniaczami. Stymulują także wydzielanie soków trawiennych i żółci, co poprawia pracę przewodu pokarmowego. Na szczególną uwagę zasługuje cynamon, który ma działanie hipoglikemiczne, czyli obniża poziom glukozy we krwi. Ze względu na swoje właściwości może być również składnikiem diety w profilaktyce raka i chorób układu sercowo-naczyniowego. Stosowanie cynamonu zostało również przetestowane w kontekście leczenia choroby Alzheimera.

Ostatnia grupa to zielone przyprawy, które można dodawać do posiłków przez cały dzień, ze szczególnym uwzględnieniem śniadań. Oregano, bazylia, tymianek lub mięta pieprzowa mają na celu usprawnienie procesu trawienia, a tym samym wsparcie układu pokarmowego.

 

0 Komentarze

Warte uwagi

Porady ekspertów, jak schudnąć i utrzymać...

"Podnieś rękę, jeśli uważasz, że wyglądasz grubo. Nie jesteś sama. Prawie każda kobieta, którą znam, tak myśli - nawet te, które codziennie ćwiczą, jedzą tylko sałatki i łososia...

Sekcje portalu