7 sposobów na pozbycie się tego plateau utraty wagi

Udostępnij:

Uderzasz na siłownię regularnie i jesz zdrowo, ale podczas gdy wcześniej upuszczałeś te kilogramy, teraz wydaje się, że trafiłeś na blokadę na drodze do utraty wagi. Cokolwiek zrobisz, Twoja waga nie ruszy się z miejsca na wadze. Jak można dostać się poza straszne plateau utraty wagi?

  Zwróć uwagę na swoje nawyki

Większość z nas jest w ogniu, kiedy zaczynamy ćwiczyć, ale po tym, jak zrzucimy kilka kilogramów lub zaczniemy nabierać masy mięśniowej, mamy tendencję do zaniedbywania naszego harmonogramu. To może sprawić, że znajdziesz się na płaskowyżu. Bądź konsekwentny i oddany swoim wysiłkom odchudzania, jedz zdrowo, ćwicz i trzymaj się z dala od złych nawyków.

  Licz kalorie

Już ciężko pracujesz opierając się kuszącemu jedzeniu, ale to nie jest takie proste. Po kilku dniach musisz zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, aby organizm mógł spalać tłuszcz. Ale upewnij się, że spożycie kalorii nie schodzi poniżej 1200, ponieważ wpłynie to na twoje zdrowie. Ponadto, upewnij się, że po utracie 5 funtów zrewidujesz swój cel kaloryczny.

  Zmień swój trening

Twój idealny harmonogram treningu jest w dowolnym miejscu między 1-1,5 godziny, w zależności od typu ciała. Zwiększenie czasu trwania harmonogramu o 15-30 minut pomoże Ci spalić więcej kalorii i ostatecznie zmniejszyć ilość tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że przetrenowanie nie pomaga. Wyjście poza swoją strefę fitness i wypróbowanie nowych form ćwiczeń pomoże.

  Pozostań aktywny przez cały dzień

Najczęstszym problemem każdego z nas jest to, że po zakończeniu treningu, postrzegamy go jako licencję na leniuchowanie przez cały dzień. Ale niebezpieczeństwa związane z siedzącym trybem życia są dobrze znane. Zapobiegaj im i utrzymuj spalanie kalorii poprzez ćwiczenia, częstsze wstawanie i chodzenie do sklepu. Upewnij się, że jesteś nawodniony, ponieważ Twój organizm może łaknąć jedzenia, nawet jeśli jesteś lekko odwodniony.

  Jedz więcej białka

Jedzenie dużej ilości białka może pomóc Ci utrzymać poziom energii, gdy jesteś na ścisłej diecie. Białko ma najwyższy efekt termiczny wśród pokarmów, co oznacza, że spożywanie białka spala więcej kalorii podczas trawienia. Różne badania wykazały, że dieta bogata w białko może pomóc w utracie wagi. Ogranicz więc węglowodany i przygotuj więcej białka! Spróbuj chudego mięsa, tofu lub paneer.

  Spożywaj pokarmy niskokaloryczne

Ponieważ jest lato, wprowadź do menu wiele letnich pokarmów, które pomagają w utracie wagi. Te pokarmy pomogą Ci pokonać upał, a także sprawią, że nie spalisz zbyt wielu kalorii w ciągu dnia. Zero kalorii żywności, lub negatywne kalorii żywności, są również doskonałą opcją. Zawierają one trochę kalorii, ale tak mało, że energia wydatkowana na ich zjedzenie lub strawienie niweczy spożyte kalorie.

  Dobrze się wysypiaj

Niedobór snu może prowadzić do zwiększonego poziomu kortyzolu, hormonu stresu. Mniejsza ilość snu spowalnia Twój metabolizm i zwiększa chęć na jedzenie. Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach połowy ciała może również wystąpić, jeśli nie śpisz wystarczająco dużo. Więc zrób sobie drzemkę!

Tagi: Spożywanie pokarmów niskokalorycznychJedzenie więcej białkaBezwaga - plateau

Warte uwagi

Korzyści z oleju kokosowego: jak wybrać dobre...

 Jeśli kręcisz się po naszym blogu lub naszych biurach przez dłuższy czas, wiesz, że jesteśmy wielkimi fanami oleju kokosowego. Prawdopodobnie masz również słoik w domu...

Sekcje portalu