Sałatka dla dzieci z dipem

Udostępnij:

Dla wielu rodziców sałatka jest ostateczną granicą - czymś, co naprawdę, naprawdę chcieliby, aby ich dzieci lubiły (ale niestety, ich dzieci po prostu nie lubią). Moja strategia zawsze polegała na podawaniu moim dzieciom "sałatek startowych". I nie na darmo, ale to podejście zadziałało również na mojego męża, który teraz je duże sałatki w nocy i zamawia je w restauracjach, nawet gdy mnie tam nie ma. (Dławię się na samą myśl o tym).

Oto kolejny pomysł na zachęcenie dzieci do pokochania zieleniny: Stwórz "dippable" sałatkę. Mam ten pomysł jedną noc, kiedy robiłem sałatkę Cezar (uzyskać przepis: Lightened-Up Caesar Salad). Podczas gdy ja rwałam sałatę rzymską, mój siedmiolatek ciągle podkradał kawałki z deski do krojenia. On szczególnie kochał liście w samym centrum serc romaine - te, które są małe, żółte, chrupiące i słodkie. W końcu włożyłam mu trochę do małej miseczki, a on poszedł, chrupiąc.

Kto powiedział, że sałatka musi być jedzona widelcem, w każdym razie? Środki serc rzymskich są idealnej wielkości i kształtu do trzymania i maczania i mogą być podawane razem z paluszkami marchewkowymi, papryką, ogórkami i innymi surowymi warzywami z ulubionym dipem. Kiedy podajesz warzywa na różne sposoby w różne dni, możesz po prostu trafić na coś, co twoje dzieci uwielbiają!

Oto kilka przepisów na domowe dressingi do sałatek, które można zrobić i podawać jako dipy:

Everyone Loves This Vinaigrette

Rozjaśniony sos Cezar

Malinowy Vinaigrette

Kremowy winegret jabłkowy

Jak zrobić sałatkę, którą dzieci mogą maczać!

Click To Tweet

Warte uwagi

Jak zdrowe jest Twoje smoothie bowl?

Smoothie bowls - są kolorowe, pyszne i wyglądają cholernie dobrze na Instagramie. Jednak nie zawsze jest to najzdrowsza opcja w menu. Po pierwsze, mogą być polem minowym, jeśli pilnujesz...

Sekcje portalu