Sałatka dla dzieci z dipem

Udostępnij:

Dla wielu rodziców sałatka jest ostateczną granicą - czymś, co naprawdę, naprawdę chcieliby, aby ich dzieci lubiły (ale niestety, ich dzieci po prostu nie lubią). Moja strategia zawsze polegała na podawaniu moim dzieciom "sałatek startowych". I nie na darmo, ale to podejście zadziałało również na mojego męża, który teraz je duże sałatki w nocy i zamawia je w restauracjach, nawet gdy mnie tam nie ma. (Dławię się na samą myśl o tym).

Oto kolejny pomysł na zachęcenie dzieci do pokochania zieleniny: Stwórz "dippable" sałatkę. Mam ten pomysł jedną noc, kiedy robiłem sałatkę Cezar (uzyskać przepis: Lightened-Up Caesar Salad). Podczas gdy ja rwałam sałatę rzymską, mój siedmiolatek ciągle podkradał kawałki z deski do krojenia. On szczególnie kochał liście w samym centrum serc romaine - te, które są małe, żółte, chrupiące i słodkie. W końcu włożyłam mu trochę do małej miseczki, a on poszedł, chrupiąc.

Kto powiedział, że sałatka musi być jedzona widelcem, w każdym razie? Środki serc rzymskich są idealnej wielkości i kształtu do trzymania i maczania i mogą być podawane razem z paluszkami marchewkowymi, papryką, ogórkami i innymi surowymi warzywami z ulubionym dipem. Kiedy podajesz warzywa na różne sposoby w różne dni, możesz po prostu trafić na coś, co twoje dzieci uwielbiają!

Oto kilka przepisów na domowe dressingi do sałatek, które można zrobić i podawać jako dipy:

Everyone Loves This Vinaigrette

Rozjaśniony sos Cezar

Malinowy Vinaigrette

Kremowy winegret jabłkowy

Jak zrobić sałatkę, którą dzieci mogą maczać!

Click To Tweet

Warte uwagi

Dieta pudełkowa zalety i wady

  Dieta pudełkowa to niewątpliwie bardzo ciekawy sposób na odchudzanie. Ma wiele zalet - jest urozmaicona, smaczna i co najważniejsze nie wymaga od nas spędzenia minuty w kuchni, bo...

Sekcje portalu