10 zdrowych produktów spożywczych, które pomagają zapobiegać zaparciom u dzieci

Udostępnij:

Te pokarmy pomagające w zaparciach są pełne błonnika, który pomaga utrzymać regularne (i zdrowe) posiłki dzieci. Oto, jak podawać je w posiłkach i przekąskach.

Nie jestem fanką rozmów o nocniku (żadnych żartów o pierdzeniu przy stole, proszę), ale w tym przypadku robię wyjątek: Rozmowy z moimi dziećmi o tym, co dzieje się w łazience. Nie będę stała pod drzwiami i czekała na szczegółową relację. Ale jeśli narzekają na ból brzucha, prawie zawsze pytam, czy mają zaparcia.

W ciągu ostatnich kilku lat, kiedy dowiedziałam się więcej o dzieciach i zaparciach (w dużej mierze dzięki dr Stevenowi Hodgesowi), miałam wiele momentów, w których zapaliła mi się żarówka.

  • Zaparcia to najważniejsza przyczyna bólu brzucha u dzieci.
  • Zaparcia są ukrytą przyczyną moczenia nocnego i wypadków w ciągu dnia. (przeczytaj: 12 sygnałów, że Twoje dziecko ma zaparcia i zapoznaj się z książką To nie przypadek).
  • Zaparcia mogą być wywołane lub pogłębione przez zbyt wczesny trening nocnikowy, a później przez surowe zasady korzystania z łazienki w szkole.
Może ci się również spodobać: 7 mitów na temat dzieci i zaparć

Dowiedziałam się też więcej o sposobach leczenia przewlekłych i ciężkich zaparć i wiem, że jedzenie nie zawsze jest rozwiązaniem. (czytaj: Dlaczego zdrowa dieta może nie wystarczyć, aby wyleczyć zaparcia u dzieci)

Ale to, co Twoje dzieci jedzą dzień w dzień, może zdecydowanie odgrywać rolę w tym, jak gładko działają ich systemy. A przeciętna amerykańska dieta składająca się z hiperprzetworzonej żywności (i fast foodów) nie robi im żadnej przysługi.

Na ratunek przychodzą pokarmy bogate w błonnik! Błonnik jest kluczowy, ponieważ sprawia, że stolce są miękkie i nieporęczne, dzięki czemu łatwiej przechodzą przez organizm. Małe dzieci potrzebują 19-25 gramów błonnika dziennie, a starsze 25-30, ale większość z nich ma go bliżej niż 13 gramów dziennie. Te dziesięć produktów spożywczych jest szczególnie bogatych w błonnik i może pomóc dzieciom zachować regularność i zdrowie. Przedstawiłem również kilka łatwych przepisów, które je wykorzystują.

10 produktów spożywczych pomagających w zaparciach

1. Maliny: Ta jagoda ma jedną z najwyższych ilości błonnika ze wszystkich owoców, z ośmioma gramami na filiżankę. Kiedy nie są w sezonie, znaleźć je zamrożone i dodać do owsianki i smoothies.

2. Owies: Każda filiżanka gotowanych płatków owsianych ma cztery gramy błonnika. Pomiń wstępnie słodzone paczki, jeśli możesz i smak go samodzielnie z łyżeczką miodu i syropu klonowego - plus świeże lub mrożone owoce dla jeszcze więcej błonnika. I niezależnie od tego, czy kupisz tubkę płatków owsianych starego czy szybkiego ziarna, wszystkie one są pełnoziarniste. Przepis: Peanut Butter Chocolate Oatmeal Cups

3. Pełnoziarnisty makaron: Przejście z białego na pełnoziarnisty makaron może dać dzieciom zastrzyk błonnika - od zaledwie 2-3 gramów na porcję w przypadku białego makaronu do 6-7 gramów w przypadku pełnoziarnistego. Idealnie byłoby, gdyby dzieci od początku przyzwyczaiły się do mocniejszego smaku i bardziej chrupiącej tekstury. Jeśli jednak Twoje dzieci są przywiązane do białego makaronu, wymieszaj go pół na pół i zmień na Zebra Pasta. Przepis: Slow Cooker Lasagna lub Quick Veggie Stir-Fry With Noodles

4. Ziemniaki: Dzięki frytki, ziemniaki są często rzucane jako jakiś rodzaj odżywczej złoczyńcy. Ale ziemniaki są rzeczywiście bogate w składniki odżywcze, w tym (niespodzianka!) witaminy C. I jeden średni pyrka ma około jednej czwartej błonnika małe dziecko potrzebuje w ciągu całego dnia. Zachowaj skórkę, ponieważ część błonnika również w niej żyje. (I to rozumie się samo przez się, ale jeść je gotowane, pieczone, pieczone i tłuczone o wiele częściej niż smażone).

5. Siemięlniane: Kup mielone siemię lniane (nie uzyskasz żadnych korzyści jedząc je w całości) i posyp kilka łyżeczek do owsianki i smoothie jako łatwy sposób na zmieszczenie się w większej ilości błonnika. Możesz dodać je do wypieków, zamieniając jedną czwartą mąki w przepisach na szybki chleb i muffiny (tutaj dowiesz się, jak używać siemienia lnianego zamiast jajek w wypiekach). Siemię lniane zawiera również tłuszcz omega-3 ALA, który może pomóc w utrzymaniu zdrowego serca. Przepis: Gofry pełnoziarniste (Whole Wheat Waffles)

10 przyjaznych dzieciom produktów spożywczych pomagających w zaparciach: Click to Tweet

6. Gruszki: Pokrój je na plasterki dla swoich dzieci jako słodką przekąskę po szkole i zachowaj skórkę, aby uzyskać maksymalną ilość błonnika. Każda średnia gruszka ma sześć gramów błonnika - to około jedna czwarta tego, co dzieci potrzebują w ciągu dnia.

7. Suszona fasola: Wszystkie fasole dostarczą błonnika, a także białka i żelaza. Suszona fasola jest łatwy i przyjazny dla dzieci sposób, aby służyć im, rozprzestrzeniać się na quesadillas lub mieszane w mielonej wołowiny do burritos. Ćwierć filiżanki ma około trzech gramów błonnika. Przepis: Pieczone Tacos z indyka lub Burritos przyjazne dla zamrażarki.

8. Popcorn: Dzieci go uwielbiają, a to zaskakujące naturalne źródło pełnych ziaren. Każda filiżanka ma około grama błonnika, a badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą popcorn regularnie jedzą 22 procent więcej błonnika niż ci, którzy nie jedzą. Przepis: No-Fail Stovetop Popcorn.

9. Soczewica: Jeden-pół filiżanki porcji gotowanej zielonej soczewicy ma dziewięć gramów błonnika! Twoje dzieci będą również uzyskać mnóstwo białka, taką samą ilość, jaką można uzyskać w dwóch uncji wołowiny. Czerwona soczewica ma mniej, ale nadal jest dobrym źródłem (i myślę, że są one dobrym starterem dla początkujących, ponieważ mają tendencję do rozpuszczania się w przepisie). Przepis: Turecka zupa z czerwonej soczewicy lub ciasteczka z soczewicy

10. Jabłka: Zachowaj skórkę, ponieważ zarówno skóra, jak i miąższ mają błonnik. W jednym średnim jabłku znajdują się cztery gramy błonnika, a ponadto zawiera ono dużo wody, która nawadnia organizm.

Pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko nie jest przyzwyczajone do spożywania pokarmów o wysokiej zawartości błonnika, jedz je powoli, aby uniknąć gazów i wzdęć. Upewnij się też, że Twoje dzieci są nawodnione i piją dużo wody.

Objawy zaparć u dzieci

Zaparcia są bardzo powszechne wśród dzieci, ale mogą zostać przeoczone przez rodziców i pediatrów. Oto kilka oznak, że Twoje dziecko może mieć zaparcia:

  • Ból brzucha
  • Nieczęste wypróżnienia (ale Twoje dziecko może mieć zaparcia, nawet jeśli chodzi codziennie)
  • Twarde, grudkowate stolce
  • Ślady poślizgu na bieliźnie lub swędząca pupa
  • Powtarzające się infekcje dróg moczowych

Aby uzyskać więcej czerwonych flag, przeczytaj 12 sygnałów, że Twoje dziecko ma zaparcia

Jestem uczestnikiem programu partnerskiego Amazon Services LLC Associates Program, który ma na celu zapewnienie środków dla mnie, aby zarobić opłaty poprzez link do Amazon.com i powiązanych stron.

0 Komentarze