5 codziennych nawyków zdrowotnych, których uczę moje dzieci

Udostępnij:

W tym miesiącu współpracuję z National Milk Life Campaign w ramach programu Back-to-School. Zostałam wynagrodzona za napisanie tego posta, ale wszystkie opinie są (jak zawsze!) moje własne.

Nikt nie jest doskonały. Jest to rzeczywistość, którą promuję na tym blogu i coś, co pokazuję na widoku w moim środowym artykule What We Ate Wednesday. Czasami mój talerz wygląda jak z Instagrama, ale czasami stoję nad zlewem i jem resztki. Jeśli chodzi o dobre odżywianie, niektóre dni są lepsze niż inne również dla moich dzieci.

Ale pomimo codziennych wzlotów i upadków, które towarzyszą życiu, jest kilka nawyków, których mam nadzieję nauczyć moje dzieci - i które, mam nadzieję, zostaną z nimi:

1. MLEKO DO POSIŁKÓW

Zapotrzebowanie na wapń dla dzieci w wieku 4-8 lat wynosi 1000 miligramów dziennie, a w wieku 9 lat wzrasta do 1300 miligramów dziennie. To równowartość około czterech porcji nabiału każdego dnia. Moje dzieci często jedzą jogurty, sery i sporadycznie sok pomarańczowy wzbogacony wapniem (oraz pokarmy roślinne, takie jak brokuły i migdały, które zawierają mniejsze ilości wapnia). Ale podając mleko do posiłków, wiem, że przez większość dnia otrzymują przynajmniej 2-3 porcje, a także białko, witaminę D, potas i inne niezbędne składniki odżywcze.

2. OWOCE I WARZYWA W CZASIE LUNCHU

Warzywa prawie zawsze pojawiają się przy obiedzie, a owoce są stałym elementem przekąsek. Ale każdy z moich chłopców ma również jakiś owoc (i często warzywko) w swoim lunch boxie też. Chociaż mój drugoklasista z radością przyjmie każdy rodzaj produktu - od pokrojonego grejpfruta po resztki pieczonych brokułów - mój starszy syn jest bardziej wybredny, jeśli chodzi o zapakowane rzeczy. Daję mu marchewkę i paprykę z ranczem, niesłodzony sos jabłkowy i kubki owocowe. Większość dzieci nie spełnia dziennego zapotrzebowania na produkty (jestem pewna, że są dni, kiedy moje też nie spełniają!), a pakowanie ich na lunch oznacza kolejną okazję do zdobycia tego, czego potrzebują - i nauczenia ich, że owoce i warzywa po prostu należą do posiłków.

3. PIJ WODĘ, GDY JESTEŚ SPRAGNIONY

Oprócz mleka i niektórych soków wzbogaconych wapniem, woda jest domyślnym napojem w naszym domu. Nie trzymam w pobliżu napojów gazowanych (z wyjątkiem zapasu imbirowego piwa na wypadek choroby żołądka), a dzieci dostają słodzone napoje, takie jak poncz i lemoniada, na przyjęciach i od czasu do czasu w restauracjach. Od dawna walczę o wystarczającą ilość płynów każdego dnia i nie dorastałam, ciesząc się smakiem zwykłej wody, więc picie dużej ilości czystej wody jest czymś, do czego zachęcam moje dzieci każdego dnia.

5 codziennych nawyków zdrowotnych, których uczy swoje dzieci dietetyk-mama:

Click To Tweet

4. NAJCZĘŚCIEJ CAŁE ZIARNA

Nie każde ziarno w naszym domu jest pełnoziarniste. Czasami kupuję bajgle z białej mąki. Używam też białej mąki, kiedy robię domowej roboty skórkę do pizzy lub chleb francuski. Ale nasze pieczywo kanapkowe, makarony i płatki śniadaniowe są pełnoziarniste. Chcę, by moje dzieci dorastały, lubiąc smak i mięsistą, obfitą konsystencję pełnych ziaren, które mają więcej białka, błonnika i witamin niż ziarna rafinowane.

5. SŁODYCZE W MAŁYCH ILOŚCIACH

Każdy z moich chłopców ma torbę ziptop w szafce, która zawiera wszystkie słodycze, które przynoszą do domu z imprez i wakacji. Mogą mieć dostęp ich torby i znać one mogą mieć coś każdy dzień (lub mogą mieć porcję domowej roboty deser jeżeli zdarzamy się mieć niektóre).

Jakich nawyków zdrowotnych starasz się uczyć w domu?

Aby dowiedzieć się więcej o mleku, przeczytaj mój post 4 mity o mleku i odwiedź MilkLife, gdzie znajdziesz przepisy na smoothie, śniadania, wypieki i wiele innych.

Warte uwagi

Porady żywieniowe, które doprowadzają mnie do...

Świat jest pełen porad żywieniowych - udzielanych przez dietetyków, lekarzy, trenerów personalnych, blogerów, mamy na przystanku autobusowym, zupełnie obcych ludzi w kolejce w Whole Foods...

Sekcje portalu