Dlaczego kobieta powinna stawiać #HerHealthFirst

Udostępnij:

Większość z nas ma tendencję do przedkładania potrzeb swoich dzieci, męża, rodziców i teściów nad własne. Nic więc dziwnego, że pozostaje nam niewiele czasu, aby poświęcić uwagę własnemu zdrowiu!

Wszyscy tam byliśmy. Po urodzeniu trojaczków stałam się supermamą. W domu wróciłam do wykonywania wszystkich swoich obowiązków, jednocześnie zajmując się trójką potrzebujących niemowląt. Byłam sportowcem, więc przez jakiś czas nadążałam za tymi zadaniami. Ale w pewnym momencie moje ciało zaczęło się łamać. Nie zastanawiałam się nad tym, że poród osłabił moje ciało, a ja tylko dodatkowo je obciążałam. Nabawiłam się bólu pleców, kolan, stawów i ramion od noszenia dzieci i wykonywania ciężkich prac.

Zrozumiałam, że muszę dać mojemu ciału odpocząć. Tak długo, jak moje dzieci były zdrowe i szczęśliwe, nie musiałam się przejmować niczym innym. Postanowiłam pozwolić, by w domu panował bałagan, a zamiast tego zaczęłam chodzić i rozciągać się. Zaczęłam ćwiczyć na podłodze z moimi dziećmi i wróciłam na bieżnię. Nie mogłam nawet chodzić przez minutę, ale stopniowo zwiększałam czas trwania treningu, najpierw do pięciu minut, potem sześciu, siedmiu... Wykorzystywałam te krótkie chwile, kiedy dzieci mnie nie potrzebowały, by stopniowo wracać do formy.

Moja historia i historie niezliczonych innych kobiet, które nigdy nie traktują swoich potrzeb priorytetowo, zainspirowały HealthifyMe do rozpoczęcia kampanii #HerHealthFirst w tym Dniu Kobiet. W mojej pracy ciągle spotykam kobiety, które mówią mi, że prace domowe, gotowanie i inne różne obowiązki są największymi przeszkodami blokującymi ich drogę do sprawności. Ja im mówię - każdy musi wykonywać prace domowe. Trzeba tylko robić to szybciej, bez zbędnego zamieszania i lepiej organizować swój czas. Mężczyźni zwykle mówią, że praca i podróże psują im plany. Ale kobiety w każdym wieku twierdzą, że potrzeby innych i domu biorą górę nad ich chęcią trenowania czy zdrowszego odżywiania. Możesz sobie wyobrazić - niektóre z moich klientek, które są studentkami, marudzą, że nie mają czasu na treningi!

Mówię ci, co mówię każdej klientce o tym, dlaczego musi postawić #HerHealthFirst

Musisz dawać przykład

Jeśli ty jesteś w formie, twoja rodzina będzie zachęcana do tego, by być w formie. Kiedy już zdobędziesz wiedzę na temat zdrowia, będziesz mogła edukować całą swoją rodzinę. A czyż nie jest to Twoim celem - osiągnąć to, co najlepsze dla tych, których kochasz?

Bycie fit jest dobre dla poczucia własnej wartości

Widziałem klientów bardzo niski poziom pewności siebie w HealthifyMe przekształcone raz oni zrzucili wagę i dostał ich problemy zdrowotne pod kontrolą. Kobieta walcząca z cukrzycą i kamieniami żółciowymi przejęła dziś biznes swojego męża, podczas gdy inna zmagająca się ze złamaniem biodra teraz ćwiczy Zumbę!

Będziesz mieć energię, by podjąć się wielu zadań

Ćwiczenia podnoszą poziom energii i wytrzymałość mięśni, zachęcając Cię do robienia czegoś więcej i bycia kimś więcej. Inna moja klientka, która przed zapisaniem się do nas prowadziła bardzo siedzący tryb życia, w zeszłym roku przebiegła ze mną maraton na dystansie 5K.

To świetny odstresowywacz

Bycie zdrowym daje ci naturalny haj, ponieważ wzmacnia twoje "szczęśliwe hormony". Osobiście, w moje najgorsze dni, kiedy byłem najbardziej przygnębiony, miałem moje najlepsze treningi. Mogłam mieć najgorsze kłótnie z moim mężem, ale po ćwiczeniach zapominałam o co się wściekałam!

Korzyści z tego, że kobiety stawiają #HerHealthFirst są wielorakie. Teraz pytanie brzmi: jak to zrobić? Oto kilka małych zmian, które proponuję wprowadzić:

    Ty tu rządzisz. Stań się więc szefową zdrowia swojej rodziny. Prawie 70% tego, jak wyglądasz, wynika z tego, co jesz. Wyczyść kuchnię i zaopatrz ją w najzdrowsze z możliwych opcji.Lepiej zarządzaj swoim czasem. Miej tygodniowy plan posiłków i zakupów. Nie chodź na zakupy codziennie. Aby wygospodarować czas na ćwiczenia, wyjdź z kuchni. Nie gotuj każdego posiłku - przekonaj rodzinę do łatwych, zdrowych alternatyw, takich jak płatki owsiane, muesli, płatki kukurydziane, jajka i tosty. Zamów zdrowy lunch raz w tygodniu, może w soboty.Nie możesz pójść na siłownię? Trzymaj się domowych treningów. Są one łatwe i skuteczne, a w HealthifyMe możemy pomóc dostosować Twój plan fitness do Twojego harmonogramu i wymagań. Wykorzystaj każdą okazję, aby trochę więcej chodzić i nie unikaj zadań fizycznych w domu. Noś torby z zakupami - pomyśl o tym jak o treningu siłowym! Bądź głośno o zdrowiu/fitness w domu. Kiedy Twoje dzieci usłyszą, że o tym mówisz, zrozumieją, jak ważne jest to dla nich. Nie stawiaj po prostu talerza z brokułami na stole. Wyjaśnij korzyści, kiedy je podajesz.

W tym Dniu Kobiet, skończ z wymówkami i weź odpowiedzialność za swoje życie. Wprowadź kilka zdrowych zmian. Pamiętaj, że jeśli nie zrobisz tego dla siebie, nikt inny nie zrobi tego dla Ciebie. A ta, która stawia #HerHealthFirst, toruje drogę reszcie w domu!

Tagi: poziom energiilexercisefitnesshealthHerHealthFirstwoman should put #HerHealthFirstworkout

0 Komentarze

Warte uwagi

Jak przetrenowanie niszczy cel ćwiczeń

Kardio rano, trening siłowy na zmianę, wieczorny jogging i jazda na rowerze w weekendy. Czy zbyt mocno forsujesz swoje ciało?Eksperci są zgodni co do tego, że same ćwiczenia nie pomogą Ci...

Sekcje portalu