Jak przetrenowanie niszczy cel ćwiczeń

Udostępnij:

Kardio rano, trening siłowy na zmianę, wieczorny jogging i jazda na rowerze w weekendy. Czy zbyt mocno forsujesz swoje ciało?

Eksperci są zgodni co do tego, że same ćwiczenia nie pomogą Ci schudnąć. A przetrenowanie - lub nadmierny wysiłek - może utrudnić osiągnięcie celów związanych ze zdrowiem i kondycją.

Przetrenowanie to sytuacja, w której wykonujesz więcej ćwiczeń niż Twój organizm jest w stanie zregenerować. Jeśli wpadłeś w pułapkę przetrenowania, powiemy Ci, dlaczego musisz wyjść z niej jak najszybciej.

    Odpoczywające mięśnie sprawiają, że rosnąPodnoszenie ciężarów prowadzi do małych rozdarć w mięśniach i tylko odpoczynek może je naprawić. Ten proces sprawia, że mięśnie stają się silniejsze niż były wcześniej. Więc wypracować, ale dać obolałe mięśnie czas, aby odzyskać.Przetrenowanie często oznacza brak wynikówWorking out zbyt dużo może stracić mięśni i przyrost tłuszczu. Dlaczego? Przetrenowanie prowadzi organizm do produkcji nieodpowiednich ilości testosteronu i produkuje wyższy poziom kortyzolu. To podnosi insulinooporność i odkładanie się tłuszczu, czyli dokładnie to, czego starasz się uniknąć.Overreaching regularnie prowadzi do plateauWorking out zbyt ciężko i zbyt często może wydawać się droga do ogromnej utraty wagi, ale tak nie jest. Wbudowane mechanizmy ochronne organizmu zaczynają działać w przypadku nadmiernego treningu i mogą prowadzić do plateau utraty wagi.Może prowadzić do wahań nastrojuĆwiczenia pomagają pozbyć się stresu i depresji dzięki uwalnianiu endorfin. Ale zbyt dużo ćwiczeń może wpłynąć na Ciebie negatywnie, prowadząc do fizycznego wypalenia i problemów z nastrojem. Fakt, że robisz za dużo, sprawi, że będziesz wyczerpana przez cały czas.Przesadzanie z treningiem może wpłynąć na Twój cykl menstruacyjnyPrzesadne ćwiczenia mogą prowadzić do amenorrhei, czyli braku miesiączki, co sygnalizuje, że z Twoim ciałem jest coś nie tak. Spadek estrogenu u kobiet może również prowadzić do przedwczesnej utraty kości, co czyni cię bardziej podatną na urazy.Przetrenowanie może napędzać przejadanie sięWysiłek jest wprost proporcjonalny do głodu. Im więcej ćwiczysz, tym więcej paliwa potrzebuje Twój organizm, aby utrzymać wysiłek. I są szanse, że będziesz się objadać. To niezawodna metoda na przyrost masy ciała.

Ćwiczenia fizyczne mogą sprawić, że będziesz szczęśliwszy i zdrowszy. Opracuj plan treningów z uwzględnieniem dni odpoczynku i znajdź równowagę, która pasuje do Twojego ciała i życia.

Tags: cyclingexerciselose weightovertrainingOvertraining pokonuje cel ćwiczeńOvertraining może paliwa przejadanie waga-loss plateau

Warte uwagi

Dieta South Beach

  Dieta South Beach została opracowana przez amerykańskich dietetyków i ma na celu przede wszystkim szybką utratę wagi, ale co najważniejsze, zmianę nawyków żywieniowych. Dieta...

Sekcje portalu